Karpacz – browar Sowiduch i Kościół Wang

Decydując się na odwiedzenie polskiej perełki turystycznej, miejscowości Karpacz, warto za wczasu zaplanować miejsca, które koniecznie warto zobaczyć. Chcąc Wam to zadanie ułatwić, przygotowaliśmy dwie fajne propozycje. Aby było jeszcze ciekawiej, postaraliśmy się o ich urozmaicenie. I tak, jedna z nich będzie ucztą dla ducha, a drugą ucztą dla… kubków smakowych.

800 lat historii w centrum Karpacza

blank

Jest to jeden z symboli tej miejscowości. Kościół Wang, który przyciąga wzrok i budzi podziw zwiedzających go osób. Ten norweski kościół ma bardzo ciekawą przeszłość, sięgającą aż XII wieku. Warto ją zgłębić, udając się na zwiedzanie obiektu z przewodnikiem i uważne studiowanie tablic informacyjnych. Warto w tym miejscu wspomnieć pewną ciekawostkę dotyczącą kościoła Wang, a mianowicie że cała budowla powstała bez użycia nawet jednego gwoździa. Po długim i ciekawym zwiedzaniu świątyni, niewątpliwie można poczuć zmęczenie w nogach i głód w brzuchu. Warto zatem udać się na poszukiwanie miejsca, którym dobrze karmią. Do wyboru mamy wiele takich miejsc, ale zamiast decydować się na przypadkowe wybory, warto postawić na coś sprawdzonego. Restauracja Sowiduch jest takim właśnie miejscem.

 

 

Sowiduch – browar restauracja Karpacz

Restauracja Sowiduch jest oddalona od kościoła Wang o około 10 minut drogi samochodem. Dystans 4 km można pokonać bez większych problemów kilkoma trasami, omijającymi ewentualne korki w centrum miasta. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że Sowiduch znajduje się tuż przy głównej ulicy Karpacza, czyli Konstytucji 3-go Maja 45A. W pobliżu znajdują się parkingi samochodowe, na których bezpiecznie możemy pozostawić swój pojazd. Jeden z takich parkingów znajduje się tuż obok browaru, po drugiej stronie ulicy, pod Halą Widowiskowo-Sportową. Kolejny drugi parking znajdziemy po drugiej stronie restauracji, przy ulicy Parkowej.

Góralska restauracja Karpacz – co zjeść i czego się napić
W górach apetyt zawsze dopisuje. Szczególnie po wysiłku fizycznym, jakim może być zwiedzanie kościoła Wang lub innych lokalnych atrakcji. Sowiduch to stosunkowo nowa restauracja w Karpaczu, która jednak szybko zdobyła uznanie gości. Czym? Przede wszystkim kuchnią, wystrojem oraz tym, czego nie mają inne lokalne knajpy – własnym browarem. Rzecz jasna jest to mały browar, produkujący piwo na własne potrzeby, ale już po pierwszym łyku możemy zauważyć różnicę w smaku piwa. Zacznijmy jednak od początku.

blank

Wasza kolacja Karpacz – czym Sowiduch Was ugości?

• Piwo – jeżeli kochacie poznawać nowe smaki, to browar Sowiduch jest odpowiednim do tego miejscem. W ofercie posiada 5 gatunków piwa, z których każdy jest produkowany na miejscu. Jeśli chcecie poznać smak każdego z nich, polecamy zamówić zestaw degustacyjny. Znajdują się w nim 4 wskazane przez Was gatunki piwa.
– strona 3 z 15
• Dla wegetarian – pomimo że Sowiduch jest to góralska restauracja, pomyślała również o menu dla wegetarian. Jedna z propozycji dań, która wydała nam się ciekawsza to Sowi Przysmak, czyli gołąbki z soczewicą i warzywami w liściach kapusty podane na pomidorowym sosie. Poza tą pozycją, w karcie znajdują się jeszcze 4 inne potrawy bez mięsa.
• Coś na ząb do piwa – jeśli pyszne rzemieślnicze piwo, nie może zabraknąć do niego odpowiedniej porcji jedzenia. Naszym faworytem jest modny w ostatnim czasie burger. Oczywiście jest on również dostępny w karcie menu restauracji Sowiduch. W jakim wydaniu go otrzymamy? Chrupiąca bułka sezamowa z soczystą piersią z kurczaka, z dodatkiem świeżych warzyw i ciosaną frytką – gwarantujemy, że taką porcją jedzenia naprawdę można sobie smacznie i świeżo pojeść do syta.

blank

1 comment

  1. blank

    ToTemat

    Świątyni Wang bardzo fajna i wara zwiedzenia choć jeden raz. Natomiast jeśli coś jest świątynią nie powinno być płatne a bardzo wiele obiektów niestety bilet aby wejść do miejsc kultu lub miejsca robienia biznesu. Tak czy inaczej na pewno warto odwiedzić to miejsce choć jeden raz. Tym bardziej że po drodze jest na szlak.

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »