Karkonosze z psem. Szlaki odpowiednie na wyprawę z psem w Karkonosze

Karkonosze to wyjątkowe góry, które każdego dnia odwiedzają rzesze turystów. Przybywają oni samemu lub w większych grupach, by razem podziwiać bujną przyrodę i niezwykłe widoki. Ze względu na łatwy poziom dostępnych dróg, nie brakuje też rodzin z dziećmi. Są też osoby, które decydują się wybrać w góry ze swoim czworonożnym przyjacielem. Sprawdź, czy i gdzie można się udać w Karkonosze z psem. 

W góry z psem Karkonosze – co warto wiedzieć?  

Karkonoski Park Narodowy przygotował szczegółową instrukcję, która wyjaśnia, gdzie i w jakich okolicznościach można spacerować z psem po szlakach. Wszystko to odbywać się może jedynie przy odpowiedzialnym opiekunie, który powinien pamiętać, że znajduje się na terenie cennym przyrodniczo. Właśnie dlatego wędrowanie z psem po Karkonoszach możliwe jest jedynie wtedy, gdy zwierzę znajduje się na smyczy. Dodatkowo, właściciel powinien posiadać kaganiec dla psa, który można szybko nałożyć w sytuacjach tego wymagających.  

Z psem w Karkonoszach

Wybierając się w góry z psem, pamiętaj o zabraniu worków na odchody. Każdorazowe zanieczyszczenie Karkonoszy wymaga natychmiastowego posprzątania. Do tego pilnuj swojego zwierzaka, aby nie kopał dołów, nie tropił zwierzyny oraz nie rozkopywały nor, które często znajdują się przy szlakach. Nawet najlepiej wyszkolone zwierzę może się inaczej zachować w nowych warunkach, przy spotkaniu z innymi bywalcami lasu, przedstawicielami tego samego gatunku i obcymi ludźmi. Bądź więc wyczulony na potrzeby czworonoga, by taka wyprawa w góry była korzystna dla wszystkich.
 

Karkonosze z psem – szlaki, które warto wybrać  

Zastanawiając się, gdzie w Karkonosze wybrać się z psem, KPN przygotował listę szlaków, które należy szeroko omijać. Ze względu na roślinność i chronione gatunki zwierząt, które tam występują, nie wolno zakłócać ich spokoju. Pozostałe miejsca, których nie wymienił, można eksplorować swobodnie, zwracając jednak uwagę na znaki, które ustawia zarządca terenu. W sumie macie do dyspozycji 97 km szlaków, co zapewni Wam całą masę przyjemnych spacerów.  

Z psem w Karkonosze szlaki

A gdzie pies w Karkonoszach nie ma wstępu? Wśród najpopularniejszych szlaków pieszych znajduje się np. cała Ścieżka nad Reglami, obszar przy wodospadzie Kamieńczyka, Kocioł Łomniczki aż do Domu Śląskiego, szlak od Skalnego Stołu do Przełęczy Okraj, droga z Polany do Słonecznika i od Pielgrzymów do schroniska Odrodzenie, Koralowa Ścieżka i Jaworowa Łąka.  

Karpacz – atrakcje z psem  

Wybierając się w Karkonosze z czworonożnym pupilem, na pewno część czasu spędzisz na dole, w mieście. Warto więc wiedzieć, dokąd możecie się udać i czy Karpacz przewidział jakieś atrakcje dla turystów z psem. Przede wszystkim dobra wiadomość jest taka, że bez problemu znajdziesz nocleg dla siebie i swojego pupila. Coraz więcej kwater udostępnia przestrzeń, w której swobodnie czują się obie strony. Przed rezerwacją jednak zapytaj, dla pewności, bo od tej zasady są też wyjątki. Np. nie każda rasa psa będzie mile widziana w każdym miejscu.  

Ścieżki dla psów w Karkonoszach

A Karpacz, ze względu na swoje ukształtowanie, jest miejscem przyjaznym pupilom. Nawet w centrum miasta znajdziesz lasy, w których można swobodnie wyprowadzać czworonogi. Na szczególną uwagę zasługują Krucze Skały oraz Karpatka, skąd rozpościerają się przyjemne widoki. Jeśli więc wypad na Śnieżkę to dla Twojego psa zbyt wiele, tutaj z pewnością nie będzie się on nudził. Wspinaczka zdecydowanie jest krótsza i lżejsza, a krajobraz podobny.
 

Karpacz – restauracja, w której zjesz pyszne obiady 

Każdy, kto wybrał się w góry, wraca z nich szczęśliwy i zmęczony. Warto wtedy odpocząć w przyjemnej atmosferze i koniecznie podładować baterie. A to zrobisz z pomocą pysznego i zdrowego jedzenia, po które możesz udać się do restauracji w Karpaczu Sowiduch. Smakowite potrawy przyrządzane są tutaj z użyciem lokalnych, sezonowych składników, a w menu królują dania staropolskie z nutą nowoczesności. Szczególnie zadowolone będą dzieci, na które czeka bogate menu, pozbawione nielubianej natki pietruszki. Także czworonożni przyjaciele poczują się tu jak w domu. Skoro odwiedzasz Karkonosze z psem i z nim pokonujesz szlaki, to do restauracji Sowiduch także możecie przyjść razem! I w ten sposób każdy będzie zadowolony. 

Sowiduch restauracja w Kaepacza centrum

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »