Najpiękniejsze miejsca w Karkonoszach. Atrakcje Karkonoszy, które Cię zachwycą

Karkonosze to jedne z najpiękniejszych gór, jakie można swobodnie przejść wzdłuż i wszerz, niezależnie od wieku. Wypełnione są atrakcyjnymi szczytami, polanami, wodospadami i schroniskami, które każdego roku przyciągają tłumy turystów. Sporo osób decyduje się tu powrócić, by ponownie odwiedzić najpiękniejsze miejsca w Karkonoszach. Także mieszkańcy tego regionu cenią sobie sąsiedztwo zjawiskowych gór. Jeśli jednak nie byłeś tu nigdy i zastanawiasz się, co warto zobaczyć w pierwszej kolejności, spieszymy z pomocą. Przedstawiamy najpiękniejsze atrakcje Karkonoszy, które musisz odwiedzić! 

Karkonosze – atrakcje turystyczne, które warto zwiedzić 

Każdy, kto słyszał o Karkonoszach i planuje wycieczkę w te rejony, powinien zacząć od spacerów wysokogórskich. Jednak to nie tylko one przyciągają tu turystów, a wiele osób woli typowe atrakcje turystyczne. Karkonosze zadbały także i o takich gości, przygotowując naprawdę bogatą ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. 

Kościół bez gwoździ, który zbudowano wyłącznie z drewna 

Bez wątpienia miejscem, które warto odwiedzić, jest Świątynia Wang. Ten kościół jest całkowicie zbudowany z drewna, co można zobaczyć wchodząc do jego wnętrza. Znajduje się on w Karpaczu Górnym, na wysokości 885 m n.p.m., a to tutaj rozpoczyna się szlak prowadzący m.in. do schroniska Samotnia. Sama budowla powstała w XII wieku w Norwegii, skąd przetransportowano ją do nas. Mimo swych lat nadal wygląda świetnie. Aby dała radę przetrwać w surowym, górskim klimacie, dobudowano do niej jedynie kamienną dzwonnicę. To ona bierze na siebie siłę porywistych wiatrów i chroni niezwykły zabytek. 

Światynia bez gwoździ Wang w Karpaczu

Zapora na rzece Łomnicy 

Łomnica to rzeka, która przepływa przez Karpacz. W tym niezwykle ukształtowanym terenie taka woda przysparzała sporych problemów. Aby ją okiełznać, wybudowano solidną zaporę, która stanowi też ciekawą atrakcję turystyczną. Warto przespacerować się nią i zobaczyć, jak zjawiskowo prezentuje się woda w otoczeniu drzew. To wyjątkowo często odwiedzane miejsce latem, gdy wokół panuje upał, a woda daje ukojenie. Zaporę lubią także zakochani i nowożeńcy, którzy często fotografują się na jej tle. 

Zapora w Karpaczu

Dziki Wodospad 

Karpacz jest miejscem urokliwym, co potwierdza także kolejna atrakcja turystyczna Karkonoszy. Na tej samej rzece, w wyniku wybudowania zapory, powstał bowiem Dziki Wodospad. Zlokalizowany jest on przy dolnej stacji wyciągu na Kopę, przy ulicy Olimpijskiej, gdzie łatwo można dojechać samochodem. Kaskada znajduje się tuż przy drodze, dlatego chętnie odwiedzają ją także mniej mobilne osoby, dla których górskie szczyty pozostają w sferze marzeń. Szum krystalicznie czystej wody i często występujące w tym rejonie mgły pomagają poczuć się jak w drodze na Śnieżkę. 

Dziki wodospad w Karpaczu

Atrakcje Karkonoszy dla dzieci 

Każdy, komu przyszło podróżować całą rodziną, wie, jak trudno jest zadowolić najmłodszych członków wyprawy. Jednak Karkonosze także dla dzieci przygotowały masę atrakcji. Oczywiście zachęcamy, by w górskich spacerach brali udział wszyscy, jeśli jednak konieczna będzie odmiana, warto odwiedzić zwłaszcza miasto Karpacz. Muzeum Bajek, Tor Saneczkowy Kolorowa, Karkonoskie Tajemnice, Park Bajek… to tylko niektóre z czynnych obiektów, które powinny zaciekawić nawet najbardziej wymagających urwisów. Można w nich spędzić czas aktywnie, a przede wszystkim w formie zabawy poznać historię regionu i nauczyć się wiele o zachodzących w naturze zjawiskach. To także lekcja o wartościach, jakie warto wyznawać w życiu. Takie zajęcia edukacyjne przydadzą się każdemu i będą miłą alternatywą od turystycznych szlaków górskich. 

Karpacz miasto w górach

Karkonosze – najpiękniejsze miejsca 

Zakładając jednak, że przyjeżdżając tu pragniesz spacerować po górskich szlakach i podziwiać widoki, warto byś wiedział, jakie są najpiękniejsze miejsca w Karkonoszach. Przede wszystkim powinieneś udać się na Śnieżkę. Zdobywając najwyższy szczyt górski, możesz po drodze nacieszyć oczy niesamowitymi widokami. Każdy szlak, który wybierzesz, prowadzi bowiem przez największe skarby tych ziem. Po drodze zatrzymuj się w górskich schroniskach, takich jak Strzecha Akademicka, Samotnia czy Dom Śląski. Krajobraz, jaki roztacza się wokół nich, inny o każdej porze roku, to największy magnez przyciągający tu turystów. Innym razem wybierz się na najwyższy szczyt przez Słonecznik i Pielgrzymy, by móc podziwiać z góry Wielki i Mały Staw. 

Schronisko Samotnia

Jednak Karkonosze to nie tylko królująca nad nimi Śnieżka. Gdy starczy Ci czasu, wyrusz w podróż na Szrenicę, Przełęcz Okraj czy Odrodzenie. Każde z tych miejsc gwarantuje niezapomniane doznania estetyczne, a droga do nich nie jest zbyt uciążliwa. 

Karpacz – restauracja, w której zasmakujesz dań regionalnych 

Po tym, gdy już zwiedzisz i poznasz różne atrakcje turystyczne Karkonoszy, warto na chwilę przysiąść i odpocząć. Doskonałym do tego miejscem jest restauracja w Karpaczu Sowiduch, która pozwoli Ci nabrać sił. A to za sprawą pysznego jedzenia, które przygotowywane jest z sezonowych i lokalnych produktów. Tylko tutaj możesz skosztować piwa wytwarzanego na miejscu, co z pewnością docenią smakosze tego trunku. Oprócz wypełnionego smacznymi kąskami menu czeka tu na Ciebie atrakcyjna sala restauracyjna. Podczas gdy Twoje dania będą przygotowywane, Ty możesz podziwiać płaskorzeźby opowiadające historię Karpacza i okolic. Taka lekcja historii z pewności zainspiruje Cię do dalszych wędrówek. 

Sowiduch 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »