Karpacz zimą. Najlepsze atrakcje Karpacza i okolic zimą

Góry Karkonosze są piękne o każdej porze roku. Szczególnie zimą, gdy otula je biały puch, można poczuć się tu jak w bajce. Odpowiednio wyposażony turysta nie ma się zresztą wcale czego obawiać i może śmiało ruszać na górską wyprawę. Wiele osób jednak decyduje się zostać na dole, gdzie pogoda jest pewniejsza, a atrakcji nie brakuje. Karpacz zimą jest tak samo oblegany przez turystów, jak latem, co tylko świadczy o ogromnych możliwościach spędzania czasu przez młodych i starszych. Podpowiadamy, jakie atrakcje zimą oferuje Karpacz i jego okolice, aby wybierając to miejsce, można było zaplanować ciekawy i relaksujący urlop. 

Zima w Karpaczu 

Choć śnieg na Śnieżce pojawia się już w październiku, zima w Karpaczu nie jest aż tak surowa. O ile nie ma intensywnych opadów śniegu, miasto to jest tak samo dostępne dla turystów, jak latem. Warto je odwiedzić o każdej porze roku, by przekonać się, że jak wyglądają Karkonosze w różnych warunkach atmosferycznych. Śnieg zalega tu nawet do kwietnia, co powinno skłonić każdego amatora puchu do odwiedzin. Jeśli uprawiasz sporty zimowe, z pewnością skuszą Cię wyciągi i przygotowane nartostrady. To chyba jedna z największych atrakcji zimą w Karpaczu, która pozwala nauczyć się jeździć nawet dzieciom. 

Jazda na nartach w Karkonoszach

Jeśli chodzi o bardziej tradycyjne miejsca warte odwiedzenia, to na pewno zalicza się do nich Świątynia Wang. Jest ona niezwykłą budowlą, która zachwyca o każdej porze roku. Warto odwiedzić ją zimą, gdy cała drewniana konstrukcja pokryta jest śniegiem. Bajkowe widoki gwarantowane, a w takiej otoczce kościół spodoba się nawet najmłodszym. 

Świątynia Wang w Karpaczu w zimę

Inne atrakcje Karpacza zimą to m.in. Dziki Wodospad na rzece Łomnica, na którym tworzą się sople. Miejsce to wygląda magicznie, gdy okryte jest śniegiem, a dodatkowo świeci słońce. Przy okazji warto przespacerować się na samą zaporę, dzięki której powstała ta kaskada. 

Dziki Wodospad w Karpaczu zimową porą

Można też oddalić się trochę od samego miasta, bo nie tylko Karpacz, ale i okolice oferują zimą szereg atrakcji. Wodospady w Szklarskiej Porębie i Przesiece, ruiny zamków w Sobieszowie i Marczycach, Huta Szkła w Piechowicach, to tylko jedne w wielu możliwości na spędzenie czasu. Wszędzie tam można łatwo dojechać samochodem, niekiedy tylko potrzebny jest krótki spacer. Dzięki temu, mimo zimna, nikomu nie grozi wychłodzenie. Wskazane przez nas atrakcje będą też interesujące dla dzieci, które zimą trudno namówić do wyjazdu z Karpacza. 

Karpacz zimą z dzieckiem 

Karpacz bardzo dba o najmłodszych. Warto jednak wspomnieć, że wyprawa zimą w Karkonosze może być jedyną okazją, aby pokazać dziecku, jak wygląda śnieg. W większych miastach nie pojawia się on już wcale, natomiast tutaj, nawet jeśli nie leży w samym Karpaczu, można wyjść w góry i dotknąć białego puchu. Dla najmłodszych taka zabawa będzie z pewnością jedną z największych atrakcji, dlatego zachęcamy, by każdemu dać szansę ulepić bałwana i porzucać się śnieżkami. Rodzice także na tym skorzystają, bo któż nie wspomni przyjemnych chwil swego dzieciństwa, kiedy to budowano igloo?

Bitwa na śnieżki Karpacz

Odwiedzając Karpacz zimą z dzieckiem, można zatrzymać się w samym mieście, które także oferuje najmłodszym wiele ciekawych rozrywek. Będą one jak znalazł po aktywnościach na świeżym powietrzu. Wspomnieć należy chociażby o Muzeum Zabawek, w którym znajduje się ponad 2 tysiące eksponatów z różnych epok i stron świata. Oglądanie tych niezwykłych okazów to szansa na pobudzenie wyobraźni i przekonanie się, że bawić można się naprawdę wszystkim. 

Inne warte uwagi muzea, w których dzieci poznają w atrakcyjny sposób historię regionu i gór, to Karkonoskie Tajemnice, Muzeum Sportu i Turystyki czy Multimedialne Muzeum Karkonoszy. W każdym z nich najmłodsi będą się świetnie bawić, dzięki czemu zima w Karpaczu będzie jeszcze przyjemniejsza.

Regionalne restauracje – Karpacz ma wiele do zaoferowania 

Ponieważ nie samą zabawą człowiek żyje, warto zadbać też o coś dla ciała. Kulinarne skarby Karkonoszy czekają na Ciebie w restauracji w Karpaczu Sowiduch, która zadbała także o najmłodszych. Smakowite dania kuchni regionalnej, wykorzystujące lokalne i sezonowe składniki, pomogą rozgrzać się w te chłodniejsze dni. Warto znaleźć czas na posiłek w tym miejscu, ponieważ smakowite dania są tylko częścią atrakcji. Samo wnętrze zachęca, by odkryć historię regionu, a to za sprawą atrakcyjnych płaskorzeźb, które wykonał lokalny artysta. Dzięki chwilom spędzonym w takim otoczeniu zima w Karkonoszach nikomu nie będzie straszna. 

Sowiduch w Karpaczu

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »