Park Miniatur w Kowarach – atrakcja turystyczna dla dzieci

Przybywając w Karkonosze i do Karpacza warto przy okazji zwiedzić ciekawe atrakcje okolicznych miasteczek. Takie jak np. Park Miniatur, który rozsławił Kowary i sprawia, że chętnie trafiają tu turyści, chcący odpocząć trochę od gór. Choć wydaje się, że pomniejszone budynki są atrakcyjne przede wszystkim dla dzieci, dorośli bawią się tutaj równie dobrze. A skoro Park Miniatur ze swoimi budowlami zachwyca każdego, to sprawdź, co na Ciebie tutaj czeka i co jeszcze zwiedzić odwiedzając Kowary. 

 

Kowary – Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska 

Kilka kilometrów od Karpacza znajduje się miasto Kowary, którego atrakcje turystyczne skutecznie zachęcają do odwiedzin. Krótka podróż samochodem pozwoli Ci trochę zmienić otoczenie. Znajdują się tutaj sztolnie, będące wspomnieniem po trwającym latami wydobyciu m.in. uranu. Szczególnie latem to wyjątkowe miejsce, ze względu na panujący wewnątrz chłód. W Kowarach znajduje się także Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, pozwalający odkryć wszystkie skarby regionu. Zgromadzono je w jednym miejscu i odpowiednio pomniejszono. Przechadzanie się wokół nich to fantastyczne doświadczenie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. 

blank

Park powstał już prawie dwadzieścia lat temu, na terenie dawnej fabryki dywanów. Na całym obszarze zapoznasz się z perfekcyjnie wykonanymi miniaturami pałaców, zamków i klasztorów oraz ratuszy. Wszystkie one, w naturalnych rozmiarach, znajdują się w okolicznych miejscowościach. Podejrzenie ich w miniaturze będzie więc inspiracją do tego, co warto zobaczyć, gdy opuścisz Kowary. Tutaj czeka na Ciebie nawet Śnieżka oraz wiernie odwzorowane szlaki i schroniska. Jeśli byłeś już w górach, to z pewnością rozpoznasz te charakterystyczne miejsca. Wszystkie budynki, jakie przygotował Park Miniatur Kowary, powstały w skali 1:25, robią więc imponujące wrażenie. Możesz zobaczyć prawdziwe dzieła sztuki modelarskiej, z wykorzystaniem różnych technik. Naturalne otoczenie i detale sprawiają, że to niezapomniane przeżycie. 

Jakie inne atrakcje dla dzieci oferują Kowary? Wciąż pozostając w Parku Miniatur masz do dyspozycji letnią pałacową bawialnię. To miejsce wypełniają dmuchańce, zjeżdżalnie i wieże to wspinania. Rodzice mogą z bezpiecznej odległości obserwować swoje pociechy, gdy te wytracają resztę energii. Zabawa z pewnością będzie udana.

blank

Karpacz – restauracja przedstawiająca historię regionu 

Gdy już poznasz wszystkie atrakcje, jakie oferują Kowary, czas na kolejną przygodę. Tę zapewni Ci Karpacz i Restauracja Sowiduch. Miejsce to słynie nie tylko ze swoich smacznych potraw i wyjątkowych napojów. Sam wystrój sali sprawia, że możesz odkryć historię regionu. Płaskorzeźby i ryciny przedstawiają najważniejsze wydarzenia z dziejów Karpacza i okolic. Poznasz więc Walonów, którzy wydobywali tutaj cenne kruszce. Tutaj też wypasano kiedyś potężne stada owiec. Kolejne dekady przyniosły rozwój ziołolecznictwa i laboratoriów wytwarzających leki oraz inne specyfiki. Warto tu przybyć, by przekonać się, że Karpacz to nie tylko jedzenie, smaczne i zdrowe, lecz dowiedzieć się skąd pochodzą poszczególne składniki tych dań. W kuchni nie brakuje bowiem lokalnych smaków, czerpanych wprost z okolicznych terenów. 

blank

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »