Krucze Skały – ciekawe miejsce, które warto zobaczyć w Karpaczu

Odwiedzając Karkonosze i miasta położone u ich stóp, nie sposób się nudzić. Nie brakuje tu bowiem wszelkiej maści atrakcji turystycznych. Sama natura także ma sporo do zaoferowania, dlatego właśnie, chcąc odpocząć od wędrówek po górach, warto zobaczyć okolicę. Krucze Skały w Karpaczu są doskonałym przykładem miejsca, w którym można wypocząć, skryć się od słońca, a także spróbować nowej aktywności. Zobacz, dlaczego warto wpisać Krucze Skały na listę atrakcji do odwiedzenia.
 

blank

Krucze Skały w Karpaczu – jak dojść? 

Krucze Skały w Karpaczu znajdują się na trasie, która cieszy się sporą popularnością. A to dlatego, że można nią dotrzeć na samą Śnieżkę. Aby dotrzeć na Krucze Skały w Karpaczu, nie trzeba się wcale zbyt wiele nachodzić. Oczywiście rekomendujemy pozostawienie auta w centrum miasta i przespacerowanie się dalej, na wschód. Spacer zajmie Ci maksymalnie 20 minut, jednak w takich okolicznościach przyrody będzie to sama przyjemność. O tym, jak dojść na Krucze Skały w Karpaczu poinformują Cię rozstawione przy drodze drogowskazy. Prowadzą one od centrum, ulicą Skalną, a następnie odbijają w prawo, za mostem na Płomnicy. Krucze Skały w Karpaczu znajdują się na prawym brzegu rzeki. Warto też zwracać uwagę na klasyczne oznaczenia, bo na Krucze Skały w Karpaczu wiedzie szlak turystyczny na Sowią Przełęcz. 

Dojedziesz tutaj także autem, kierując się w lewo na rondzie. Po drodze miniesz wiele ośrodków wypoczynkowych, które oferują parkingi dla turystów. Pod samymi skałami także znajdziesz miejsce, dzięki czemu Krucze Skały są dostępne nawet dla osób nielubiących lub niemogących się sprawnie poruszać.

blank

Krucze Skały w Karpaczu – idealne na spacer i wspinaczkę 

Formacja skalna zbudowana jest z jasnego granitognejsu i osiąga wysokość 25 m. Znajduje się na stoku Kruczej Kopy, na wysokości 620 m n.p.m. To sprawia, że miejsce odwiedzają wspinacze, lecz także zbieracze minerałów, polujący na pegmatyty z turmalinami i korundami. Trasa na Krucze Skały w Karpaczu jest też celem pieszych wędrówek, tym bardziej że ze szczytu można podziwiać przepiękną panoramę Karkonoszy. To czyni punkt widokowy Krucze Skały miejscem wartym odwiedzenia. Co więcej, u podnóża skał znajdują się także dwie jaskinie o długości 8 metrów, z których kiedyś wydobywano kamienie szlachetne oraz glinkę kaolinową. 

Wspinacze mają tutaj prawdziwy raj, bo wytyczone trasy nadają się na trening. Zadbano o przeloty i stanowiska, dlatego aktywność odbywa się szybko i dynamicznie. Trasy obejmują aż trzy fragmenty wschodnich skał – małą ścianę, główną oraz tę z okapem. Różny stopień trudności pozwala szlifować umiejętności w bezpiecznych warunkach. 

Zimą, w ośrodku Krucze Skały działa lodowisko, co czyni Karpacz jeszcze atrakcyjniejszym miejscem wartym odwiedzenia. I to niezależnie od pory roku. Trafisz tu bez problemu, bo zarówno ośrodek, jak i Krucze Skały, znajdują się na szlaku prowadzącym z Doliny Sowiej na Śnieżkę. 

Na koniec ciekawostka. Krucze Skały swoją nazwę zawdzięczają legendzie o dwóch braciach, z których jeden oszukał drugiego. W wyniku postępujących po sobie wydarzeń kruki wydziobały jednemu z nich oczy. Niech Cię to jednak nie odstrasza.

blank

Smaczne jedzenie – Karpacz ma wiele do zaoferowania 

Podczas zwiedzania atrakcji Karpacza nie można zapomnieć o uzupełnieniu sił podczas pysznych posiłków. Odwiedź restaurację Sowiduch, w której zjesz pyszne obiady składające się z dań kuchni regionalnej. W menu znajdują się również odpowiednie propozycje dla maluchów, a także desery i piwo rzemieślnicze z własnego browaru. Zapraszamy do Karpacza! 

blank

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »