10. edycja Ultramaratonu Górskiego 3 x Śnieżka z browarem Sowiduch!

Dziesiąta edycja Ultramaratonu Górskiego 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc® odbyła się 6 lipca w malowniczym Karpaczu, gromadząc blisko 1000 uczestników na linii startu. Wydarzenie, zorganizowane przez Szkołę Zdobywców Horyzont pod kierownictwem Joanny Łączkowskiej-Jęcek, przyciągnęło pasjonatów biegów górskich z całej Polski oraz z zagranicy.

Wyjątkowość tego ultramaratonu polegała na tym, że uczestnicy mieli za zadanie zdobyć trzykrotnie koronę Śnieżki. Najszybszym zawodnikiem, który dokonał tego wspaniałego wyczynu, był Grzegorz Małyga z imponującym czasem 05:55:49. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Florek, kończąc bieg w 06:36:24. Szczególnym momentem było również gdy, po raz pierwszy w historii, obywatel Egiptu wbiegł na szczyt Śnieżki.

Uczestnicy mogli wybrać się na jeden z trzech dystansów: MINI (18 km), ŚREDNI (37 km) oraz ULTRA (58,5 km). Trasy prowadziły przez technicznie trudne fragmenty, ze skałami, stromymi podbiegami i zbiegami, oferując uczestnikom prawdziwe wyzwanie i niezapomniane widoki. Wszystkie trasy zaczynały się i kończyły w centrum miasta, przy Hali Widowiskowo Sportowej w Karpaczu.

Oprócz indywidualnych biegu, była też możliwość uczestnictwa w sztafecie czy w konkurencji dla rodzin, co podkreślało rodzinny charakter tego ultramaratonu.

Zarówno przed, jak i po zawodach uczestnicy mogli cieszyć się atmosferą sportowej rywalizacji, przyjaznej konkurencji i wspólnoty biegaczy. Dodatkowym atutem był lokalny akcent w postaci piwa rzemieślniczego, które uczestnicy mogli zgarnąć podczas odbierania swoich pakietów startowych. Restauracja Sowiduch również wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, dodając do niego smakowity smak.

 

Organizatorzy, wspierani przez Gminę Karpacz, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Grupę Karkonoska GOPR, zadbali o to, aby bieg był nie tylko sportowym wydarzeniem, ale także promował turystykę aktywną i piękno Karkonoszy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tej imprezy, która z pewnością przyciągnie jeszcze więcej uczestników z Polski i z zagranicy!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »