Karpacz – co warto zobaczyć latem? Atrakcje turystyczne Karpacza i okolic

Są takie miejsca, które podobają się dużym i małym. Karpacz i jego atrakcje turystyczne każdego roku przyciągają ogromną liczbę turystów w każdym wieku. To tylko potwierdza, że tutaj nikt się nie nudzi. Szał na Karkonosze odczuć można szczególnie w weekendy i święta oraz naturalnie latem. Atrakcje, jakie Karpacz przygotowuje na ten czas, są wyjątkowo liczne i różnorodne. Już teraz zacznij planować urlop i zobacz, co czeka Cię w sercu najpiękniejszych gór, w królestwie Liczyrzepy.

 

Karpacz – atrakcje turystyczne latem

Głównym celem odwiedzających Karpacz, zastanawiających się co zwiedzić, są oczywiście góry. Śnieżka, do której można dojść i dojechać wyciągiem, stanowi główny punkt programu. Idąc tam, można po drodze odwiedzić klimatyczne schroniska, takie jak Samotnia czy Strzecha Akademicka. Jednak wiele osób zastanawia się, co robić w pozostałe dni, gdy nie ma sił lub chęci, by wyjść na szlak. Co warto zwiedzić w Karpaczu 

 • Krucze Skały, które znajdują się praktycznie przy głównej drodze, są doskonałym miejscem na popołudniowy spacer. Nie brakuje tam wspinaczy, można więc przy okazji podziwiać ich kunszt. 
 • Dziki Wodospad, do którego dojedzie się samochodem, pozwala zachwycać się przyrodą nawet najbardziej opornym piechurom. 
 • Świątynię Wang, która w całości wykonana jest z drewna, z sosny norweskiej. 
 • Skwer Śladów Zdobywców – przy Urzędzie Miejskim znajduje się ponad 20 odcisków butów największych polskich himalaistów. To miejsce upamiętnia dokonania m.in. Wandy Rutkiewicz, Jerzego Kukuczki czy Artura Hajzera. 

Gdy już wiesz, co warto zwiedzić w Karpaczu, możesz udać się odrobinę dalej. Tam także czekają na Ciebie wyjątkowe atrakcje – te stworzone przez człowieka, jak i przez naturę.

Atrakcje turystyczne okolic Karpacza 

Chociaż samo miasto dostarcza wielu rozrywek, można odwiedzić jego okolice, które są równie bogate w atrakcje jak Karpacz. Co ciekawego można zobaczyć oddalając się odrobinę?  

 • Zamki i pałace usiane są po całym terenie. Oddalając się od Karpacza możesz zwiedzić ich tyle, na ile starczy Ci sił. Warto zajrzeć do Miłkowa, Ciszycy, Na Zamek Chojnik w Sobieszowie oraz Zamek Księcia Henryka w Marczycach.  
 • Sztolnie w Kowarach to podziemia, w których można poznać historię wydobywania żelaza, uranu i innych cennych kruszców. W upalne dni to najlepsza ochłoda, gdyż wewnątrz zawsze panuje przyjemne zimno. 
 • Mała Japonia w Przesiece to miejsce, w którym powstał prawdziwy ogród japoński. Tutaj króluje filozofia feng shui, a spacer wśród strumieni i wodospadów działa relaksująco.  

Atrakcji wartych odwiedzenia latem jest w Karpaczu i okolicy jeszcze więcej, wystarczy opuścić na chwilę ten rejon i przyjechać do Jeleniej Góry, Doliny Pałaców i Ogrodów oraz uzdrowiska Cieplice.  

Karpacz – atrakcje dla dzieci latem  

Letnie wycieczki to czas, gdy najczęściej towarzyszą Ci dzieci. Warto więc zadbać o ich komfort, organizując czas na miarę potrzeb małych turystów. Jakie atrakcje dla najmłodszych czekają w Karpaczu latem? 

 • Tor saneczkowy Kolorowa to prawdziwa gratka dla małych, ale i dużych. Rynna zjazdowa zapewnia ponad kilometrową podróż pełną wrażeń, z prędkością do 35 km/h. 
 • Park Bajek jest miejscem, gdzie można odpocząć i poznać fascynujące opowieści braci Grimm. 
 • Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska umożliwia zwiedzenie wszystkich najważniejszych atrakcji na raz, gdyż zostały one pomniejszone i ulokowane w jednym miejscu. 
 • Western City jest szansą, by każdy przeniósł się na chwilę na Dziki Zachód. To prawdziwe miasteczko, w którym można przeżyć napad na bank oraz najazd Indian.  

Latem pogoda może być różna, szczególnie w górach. Dlatego, gdy zdarzy Ci się chłodniejszy dzień, warto wiedzieć, co wtedy można zwiedzić w Karpaczu. A są to: 

 • Miejskie Muzeum Zabawek,  
 • Muzeum Sportu i Turystyki,  
 • makieta Świat Kolejek,  
 • Multimedialne Muzeum Karkonoszy,  
 • interaktywna wystawa klocków LEGO.  

Wszystkie te atrakcje turystyczne warto odwiedzić w Karpaczu latem, ale będą też doskonałe o każdej innej porze roku.

Karpacz – jedzenie w górskim stylu 

Gdy planujesz odwiedzić Karpacz i wiesz już, co ciekawego można zobaczyć w okolicy, nie zapomnij o regenerujących posiłkach. Podczas wypoczynku warto próbować różnych smaków i sięgać po kuchnię opartą o naturalne, lokalne składniki. Jeśli chodzi o pyszne obiady, Karpacz oferuje naprawdę wiele. Jednak nie każda restauracja w Karpaczu działa zgodnie z tradycją i zdrowiem. Sowiduch jest miejscem, które z pewnością Cię nie rozczaruje. Rozsmakujesz się tu w potrawach regionalnych, jak i staropolskich, a i dzieci będą zadowolone. A co najważniejsze, nakarmione, gdyż jedzenie stąd zna cały Karpacz. Treściwe, przyrządzane ze starannością oraz smaczne posiłki przypadną do gustu dorosłym i małym turystom. Sowiduch to także browar, w którym możesz na własne oczy zobaczyć cały proces warzenia piwa. Czy można wymarzyć sobie lepsze zakończenie wycieczki niż smakowity posiłek przy kuflu aromatycznego piwa w klimatycznym barze w Karpaczu? 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »