Dream Jump w Kostrzycy. Ty nie skoczysz?

Dream Jump, czyli 100 metrowy komin w Kostrzycy tuż obok Karpacza. Z samej góry – widoki zapierające dech w piersiach, na Karkonosze, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie. Krajobrazy owszem podziwiać można, jednak przyjeżdża się tam tylko w jednym celu, aby oddać skok, który trwał będzie 4,5 sekundy. Z opowieści osób, które skoczyły dowiedzieć się można, że te nieco ponad 4 sekundy to bardzo dużo, bo przed oczami zobaczyć można całe swoje życie!

Kostrzyca – historia i atrakcje

Sama miejscowość, czyli Kostrzyca do której musicie się wybrać prawdopodobnie powstała w drugiej połowie XIV wieku i przez wiele lat pozostawała ściśle związana z sąsiednim Bukowcem, będąc częścią jego majątku. Dopiero w roku 1764 uzyskała status odrębnej wioski, przyłączając do siebie Gąski oraz Popów. Już na początku XVIII wieku w okolicy zaczęło rozwijać się tkactwo chałupnicze, co przyczyniło się do powstania ośrodka tkackiego w samej Kostrzycy. Rozwój tej społeczności zyskał na sile dzięki przemysłowi lniarskiemu, który zakwitł w sąsiednich Mysłakowicach. W roku 1825 Kostrzyca była własnością hrabiny von Reden z Bukowca. Wtedy to, we wsi znajdowało się 129 domów, posterunek celny, a także dwa młyny wodne, olejarnia i tartak. Znajdowała się tu również tkalnia jedwabiu, współpracująca z wytwórnią w Kowarach oraz 10 warsztatów przetwarzających bawełnę i 8 lniarskich. Przez miejscowość przebiegała droga, którą kursowały dyliżanse między Wrocławiem, Jelenią Górą oraz Cieplicami. Na początku XIX wieku w Kostrzycy istniała mała manufaktura pianin i fortepianów. Po wybudowaniu zakładów lniarskich w Mysłakowicach Kostrzyca zaczęła ewoluować w kierunku osiedla robotniczego, spełniając rolę zaplecza dla fabryki. Pod koniec XIX wieku region zaczął się rozwijać turystycznie, zyskała na tym także Kostrzyca, gdzie powstały nowe karczmy oraz miejsca noclegowe.

A od paru lat sama miejscowość znana jest dzięki inicjatywie Dream Jump! Przyciąga wielu turystów łaknących nowych emocji!
Po skoku? Ulga? Nieee, raczej euforia i ogromna adrenalina! Wybuch radości i przeżywanie tych chwil jeszcze raz! Jeden komin, 100 metrów, 4,5 sekundy lotu, ale tyle do opowiedzenia rodzinie i znajomym!

I hop!

I hop!

Z platformy rozpościera się piękny widok.

Z platformy rozpościera się piękny widok.

To doskonały pomysł na... atrakcję wieczoru kawalerskiego

To doskonały pomysł na… atrakcję wieczoru kawalerskiego

Dream Jump – atrakcje z potężną dawką adrenaliny

Wielu z Was na pewno zastanawia się, czy Dream Jump to skok na bungee? Otóż absolutnie nie, różnica jest naprawdę kolosalna. Technika Dream Jump umożliwia skakanie tak naprawdę z każdego obiektu. Hamowanie, którego na pewno każdy z nas obawia się jeśli chodzi o skok na bungee jest w tym wypadku komfortowe i łagodne, wynika to z połączenia i pracy lin statycznych oraz dynamicznych, które rozciągają się dając skoczkowi maksymalnie komfortowe hamowanie, bez nagłego szarpnięcia, które kojarzy się ze skokiem na bungee. Sam skok jest bardzo swobodny, głównie dzięki uprzęży, która łączy część biodrową z częścią piersiową. Skoczek jest co najważniejsze bezpieczny i może cieszyć się swobodą ruchów podczas lotu, wykonując różne akrobacje!

Oryginalny na skok? Nie ma problemu!

Oryginalny na skok? Nie ma problemu!

Skąd w ogóle nazwa Dream Jump?

Na stronie organizatora możemy przeczytać, że: wszystkie skoki są jak kalejdoskop uczuć, czasem nawet zupełnie sprzecznych. Euforia, podniecenie, obawa, pasja! To doświadczenie dotyka każdego, kto tylko postanowił stanąć na krawędzi i zaryzykować. Spojrzenie w twarz skoczka przed skokiem, w trakcie lotu i po lądowaniu, pozostawia obserwatora w zachwycie. Przenoszony jest przez falę wrażeń, tak realnych i pełnych życia, że aż chciałby je złapać w dłonie, doświadczyć na własnej skórze, zawładnąć nimi na chwilę, choćby przez ułamek sekundy. Dream Jump to rodzaj teatru emocji. Każdy, kto staje na krawędzi i pokonuje grawitację, by w końcu dotknąć powierzchni, przekazuje sobie i innym to, co sprawia, że życie nabiera pięknych barw!

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na:

Jak dojechać?

Atrakcja zlokalizowana jest jedynie 8 km od centrum Karpacza.

Gdzie dobrze zjeść w okolicy po dniu pełnym emocji?

Po wszystkich tych emocjach i przeżywanych chwilach, warto również zanurzyć się w lokalnych smakach i tradycji. Warto  zajrzeć do restauracji Sowiduch w Karpaczu! To miejsce, gdzie kuchnia regionalna łączy się z tradycją i historią tej uroczej miejscowości. Czekają tam na Was tradycyjne dania przygotowane z lokalnych produktów, które idealnie dopełnią Wasze doświadczenia związane z Dream Jump. Czy jest coś lepszego niż połączenie adrenaliny z doskonałym jedzeniem w otoczeniu malowniczego Karpacza? Nie czekajcie, zarezerwujcie stolik i dajcie się porwać smakom, które serwuje Sowiduch. Zapewniamy, że to idealne zakończenie pełnego emocji dnia!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »