Karpacz Biały Jar – atrakcja turystyczna dostępna latem i zimą

Jedną z największych atrakcji, jakie ma do zaoferowania Karpacz, jest Biały Jar. Odwiedzając Karkonosze nie sposób pominąć to miejsce, które urzeka swoim niesamowitym wyglądem. To tutaj najdłużej zalega śnieg, przez co zimą nie ma możliwości korzystania ze szlaków turystycznych. Względy bezpieczeństwa pozwalają ocalić życie wielu osób, bo lawiny pojawiają się tutaj dość często. Jednak Karpacz Biały Jar to także nazwa dla okolicznych atrakcji, które są już bardziej dostępne w ciągu całego roku. Dowiedz się więcej o Białym Jarze w Karkonoszach! 

 

Gdzie jest Biały Jar? 

Przybywając do tego urokliwego miasta, jakim niewątpliwie jest Karpacz, z łatwością odnajdziesz Biały Jar. Prowadzą do niego wszystkie drogi, a każdy z mieszkańców chętnie wskaże Ci kierunek. Dolina ta przecina północne zbocze Równi pod Śnieżką, a prowadzą do niej wyznaczone szlaki (czarny i żółty). Można się tu dostać m.in. schodząc z góry, od Śnieżki i mijając stację wyciągu. Od miasta zaś dotrzesz tu, gdy wyruszysz w górę od dolnej stacji na Kopę, umiejscowionej przy bazie GOPR-u. Także wychodząc ze Strzechy Akademickiej możesz podziwiać ten wyjątkowy twór natury. Dodatkowo każdy, kto chce skorzystać w wyciągu na Śnieżkę, będzie podziwiał Biały Jar w Karpaczu z góry.
blank

Stacja narciarska Biały Jar w Karpaczu 

Karkonosze są miejscem atrakcyjnym nie tylko dla turystów, lecz także dla narciarzy. Nic więc dziwnego, że stacja narciarska w Karpaczu nosi nazwę Biały Jar. Jest ona otwarta 365 dni w roku, gdyż latem także oferuje szereg atrakcji. Zimą można tu pojeździć na trzech trasach o zróżnicowanym stopniu trudności. Mają one długość 600, 800 i 1100 metrów. Na górę prowadzi podgrzewana, sześcioosobowa kanapa, a dla dzieci przygotowano 50 m magiczny dywan. Znajduje się on w szkółce narciarskiej i to na nim najmłodsi mogą bezpiecznie opanować podstawy. Zaletą wyciągu Biały Jar jest jego konstrukcja, ponieważ szczelne kabiny chronią przed działaniem wszelkich czynników atmosferycznych. Stok Biały Jar to wymarzone miejsce dla każdego, kto uwielbia szusować i chce to robić na profesjonalnie przygotowanym terenie. 

blank

Biały Jar – kolej linowa dostępna latem 

Kolej linowa Biały Jar sprawdza się szczególnie zimą, gdy można nią przewieźć narty i chwilę ogrzać się przed kolejnym zjazdem. Chociaż i latem okazuje się bardzo pomocna. Szczególnie wtedy, gdy potrzebujesz przetransportować rower lub wózek inwalidzki. Rozpoczynając podróż na ulicy Turystycznej, możesz w klimatyzowanych kabinach dojechać pod dolną stację wyciągu na Kopę. To szansa dla każdego, by bezpiecznie i wygodnie dotrzeć na górę i podziwiać Śnieżkę z bliska. Nie mówiąc już o fascynującej jeździe rowerem, jaka czeka największych śmiałków. 

blank

Karpacz – jedzenie dostępne o każdej porze roku 

Każdy, kto odwiedza Karkonosze i Biały Jar, prędzej czy później poczuje głód. Im intensywniejsza aktywność, tym będzie on większy. Warto zawczasu sprawdzić, gdzie znajduje się najlepsza restauracja w Karpaczu. Wtedy możesz szybko przedostać się do miejsca, w którym odpoczniesz i się zregenerujesz. Sowiduch – Browar i Restauracja, z pewnością do takich punktów należy. Jadąc samochodem, potrzebujesz jedynie pięciu minut, by dostać się tutaj spod wyciągu. Spacerkiem będzie trochę dłużej, zajmie to 25 minut, jednak latem to bardzo przyjemna przechadzka. 

Jeśli zależy Ci na doskonałej kuchni, a Twoje dzieci jedzą jedynie znane sobie smaki, obiady w tej restauracji w Karpaczu na pewno przypadną Wam do gustu. Staropolskie receptury powstają na bazie naturalnych składników, także tych lokalnych. Dzięki temu możesz liczyć na świeże i aromatyczne dania. 

Warto podkreślić, że Sowiduch to nie tylko doskonałe jedzenie w Karpaczu, lecz także możliwość odbycia podróży w czasie. Lokal został tak udekorowany, aby każdy odwiedzający mógł zapoznać się z historią regionu. Płaskorzeźby znajdują się w całej sali i prowadzą przez kolejne dzieje mieszkańców Karpacza i okolic. Możesz więc odkrywać tradycję na talerzu, zwiedzając restaurację. Z pewnością będzie to niesamowite przeżycie. Sowiduch to również klimatyczny bar w Karpaczu, w którym napijesz się doskonałego, rzemieślniczego piwa warzonego w znajdującym się na miejscu mini browarze.

blank

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »