Karpacz – co zwiedzać zimą i gdzie dobrze jeść

Zima to doskonała pora roku, aby zwiedzać Karpacz. Nawet jeśli nie jeździcie na nartach lub snowboardzie i tak czeka tutaj na was mnóstwo atrakcji. Te, które wydają nam się najciekawsze prezentujemy poniżej.

 

Górskie atrakcje w Karpaczu – Samotnia

Jeżeli Śnieżka została już przez Was odwiedzona i szukacie czegoś nowego, a przy okazji łatwiejszego do zdobycia, odpowiednim wyborem będzie wycieczka do Samotni. Prowadzi do niej niebieski szlak, a trasa jest łagodna i łatwo dostępna o każdej porze roku. Wybierając się do Samotni, warto tę wycieczkę połączyć ze zwiedzaniem Świątyni Wang. Dlaczego? Ponieważ to właśnie przy niej rozpoczyna się prowadzący na szczyt niebieski szlak.
Wodospad na Łomnicy
Inna atrakcja turystyczna, która przy tym wymaga znacznie mniejszego wysiłku do jej zdobycia, to Dziki Wodospad na Łomnicy. Odwiedzając to miejsce, położone trochę powyżej hotelu Biały Raj, warto pamiętać że nie jest to naturalne dzieło przyrody. Mimo wszystko, naprawdę pięknie się prezentuje, a spacer do niego może być dobrą alternatywą dla dłuższych pieszych wycieczek.

blank

Muzeum Zabawek

To co najmłodszym może przypaść do gustu najbardziej, to Muzeum Zabawek w Karpaczu. Znajdziemy w nim olbrzymią kolekcję zabawek z różnych epok i różnych stron świata, udostępnionych do zwiedzania przez cały rok. Muzeum Zabawek w Karpaczu to szczególnie ciekawa propozycja do zwiedzania na deszczowe dni.

 

Zwiedzając Karpacz, jedzenie i picie zamów w browarze

A dokładnie restauracji browarze Sowiduch. To jedno z tych magicznych miejsc, które jak się odwiedzi jeden raz, będzie się tu wracać do końca życia. Sowiduch to lokalna restauracja, łącząca w sobie regionalną kuchnię z kunsztem warzenia piwa. Własny mały browar to niewątpliwy atut tego miejsca, który może być jednym z powodów, aby tutaj zajrzeć. Bo cóż może smakować lepiej do obiadu, jak nie smaczne, rzemieślnicze piwo, wyprodukowane wg oryginalnej receptury? Jeżeli nie przepadasz za komercyjnymi piwami z popularnych browarów, to pamiętaj że Karpacz ma swoje piwo regionalne. Znajdziesz go w browarze Sowiduch, przy ul. Konstytucji 3-go Maja 45 A.

blank

Kulinarne atrakcje w Karpaczu – co zamówić do jedzenia

Co apetycznego i sycącego oferuje karta menu restauracji Sowiduch? Zarówno tradycjonaliści, jak i poszukiwacze nowych smaków znajdą w niej coś dla siebie. Menu łączy tradycyjną kuchnię polską z regionalnymi specjałami, przygotowywanymi wg przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur. O niepowtarzalny smak potraw zadba doświadczona ekipa na kuchni, mająca do dyspozycji najlepsze produkty i składniki z lokalnych upraw i hodowli.

blank

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »