Park Bajek w Karpaczu – atrakcja dla dzieci, którą warto odwiedzić latem

Zwiedzanie Karpacza i okolic to kluczowy punkt programu każdego, kto przyjeżdża w Karkonosze. Chodzenie po górach jest wspaniałą przygodą, jednak czasem potrzebna jest zmiana otoczenia. Szczególnie, gdy podróżujesz z dziećmi. Aby zapewnić maluchom odpowiednią rozrywkę, niewymagającą aż takiego wysiłku jak wspinaczka, koniecznie odwiedź Park Bajek. Karpacz przygotował ciekawą atrakcję dla najmłodszych, która nie tylko bawi, lecz także rozwija i uczy. Park Bajek to miejsce niezwykłe, o czym koniecznie musisz się przekonać. Twoje dzieci na pewno będą zadowolone. 

blank

Bajki, które można zobaczyć w Krainie Bajek w Karpaczu  

Park Bajek działa w Karpaczu od kilku lat, stale umilając czas najmłodszym turystom przybywającym w Karkonosze. Dzieci mają tutaj okazję spacerować w przyjemnych okolicznościach przyrody i zapoznawać się z ulubionymi bohaterami bajek braci Grimm. To jedne z najpopularniejszych opowieści, jakie znają także rodzice. Taki dobór pozwala oderwać się od mniej tradycyjnych bajek, z jakimi najmłodsi mają styczność na co dzień, często zapominając o wartościowej klasyce.  

Na dzieci czekają więc bajkowe chatki, w których rozgościli się m.in. Królowa Śniegu, Jaś i Małgosia, Calineczka, Pinokio, Żabi król, Czerwony kapturek, Śpiąca królewna, Kopciuszek, Kot w butach i Roszpunka. Przy każdej z chatek można odsłuchać konkretną bajkę, która czytana jest przez narratora, lecz także podziwiać ruchome inscenizacje, jakie dzieją się w poszczególnych chatkach. W ten sposób najmłodsi mogą przeżyć te niezwykłe przygody z morałem i rozwijać przy tym swoją wyobraźnię. Konstrukcje przygotowane przez Muzeum Bajek w Karpaczu są atrakcyjne i bardzo podobają się dzieciom.

blank

Park Bajek – jakie inne atrakcje czekają na dzieci?  

Chatki, w których mieszkają bohaterowie opowieści braci Grimm, to najważniejsza, ale nie jedyna atrakcja w Krainie Bajek w Karpaczu. Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić dzieciom spędzanie czasu na świeżym powietrzu, przygotowano dla nich duży plac zabaw z nowoczesnymi konstrukcjami. To tutaj mogą oni rozegrać gry wodne, poskakać na trampolinie, a nawet wspiąć się na szczyt miniaturowej Śnieżki i dotknąć umieszczonego na nim budynku obserwatorium. Pod nim znajduje się specjalny tunel, w którym ukryty został „skarb Ducha Gór”. 

Najmłodsi z pewnością ucieszą się z faktu, że latem czeka ich trochę ekstremalnej zabawy. Tor pontonowy to rozrywka dla dużych i małych, a bilet na zjazd dostaje każdy, kto wchodzi na teren Muzeum Bajek w Karpaczu. Dodatkowo można wykupić karnet na więcej zjazdów, co na pewno nie umknie uwadze najmłodszych. 

blank

Dzieci odwiedzające to wyjątkowe miejsce mają też szansę poznać bliżej przyrodę. Dzięki przygotowanej tablicy edukacyjnej mogą zapoznać się z różnymi gatunkami grzybów, na które trafią w okolicznych lasach i dowiedzieć się, które z nich są trujące. Taka forma edukacji, poprzez zabawę, jest dla nich najlepszych sposobem odkrywania świata. Wiedzą o tym zarządzający Bajkowym Światem w Karpaczu, którzy starannie dobrali wszystkie ciekawe atrakcje. 

A ponieważ każda zabawa sprawia, że u dzieci pojawia się głód, warto wybrać się do restauracji w Karpaczu serwującej pyszne obiady dla całej rodziny. 

 

Jedzenie dla dzieci w Karpaczu – wybierz restaurację Sowiduch!  

Kiedy już maluchy będą miały dość atrakcji oferowanych przez Park Bajek w Karpaczu i naprawdę zgłodnieją, warto odpocząć w miejscu, które słynie ze smacznego jedzenia. Menu, jakie przygotowaliśmy w restauracji Sowiduch oferuje wyśmienite potrawy dla dzieci. Wiedząc, jakimi niejadkami bywają niektóre maluchy, proponujemy zestaw prostych, lecz smacznych i pożywnych dań. Tylko tutaj dostaną one pyszny rosół, bez znienawidzonej zielonej pietruszki, pomidorową i delikatne w smaku spaghetti. Przygotowaliśmy także pierogi i niezawodne, znakomitej jakości nuggetsy z frytkami. Nie zapomniano także o deserach, na które po dniu pełnym wrażeń zasłużył każdy maluch. Pyszne ciasta z pewnością trafią w gust dzieci oraz dorosłych. 

blank

W restauracji Sowiduch serwujemy potrawy tradycyjne, z lokalnych i sezonowych składników. Do popicia proponujemy dorosłym kufel złocistego trunku, który powstaje w naszym browarze. Rzemieślnicze, zimne piwo doskonale gasi pragnienie po dniu pełnym atrakcji. 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »