Zimowe atrakcje w Karpaczu – gdzie na stok, na sanki i snowtubing

W Karpaczu nie ma nudy, niezależnie od pory roku. Góry jednak, szczególnie zimą nieodłącznie kojarzą się ze sportowymi aktywnościami, takimi jak narty czy snowboard. A, że w Karpaczu jest kilka takich miejsc to postanowiliśmy je dla Was zebrać, abyście mieli taki krótki przewodnik w jednym miejscu.

Pamiętajcie jednak, że wędrówki szczególnie w zimowym anturażu, przy wysokim mrozie są naprawdę wyjątkowe. Zimą krajobraz bardzo mocno się zmienia, Karkonosze pokazują nam wtedy swoje drugie oblicze, które znacznie różni się od tego, który możemy oglądać wiosną latem czy jesienią. Góry zimą to coś absolutnie zachwycającego.

Wyciągi narciarskie w Karpaczu

 

1. Stacja narciarska Winterpol Karpacz – Biały Jar

Winterpol – to jeden z nowocześniejszych wyciągów w Polsce, na górę stoku dostaniemy się 6- osobową kanapą z osłonami przeciwwietrznymi, dzięki czemu cała podróż odbywa się w komfortowych warunkach. Dzięki temu, że stacja Winterpol stawia na nowoczesność to stok naśnieżany jest także przy dodatnich temperaturach. Sezon trwa najczęściej od początku grudnia nawet do końca marca. Wyciąg znajduje się przy ulicy Turystycznej 5, zaraz przy głównej ulicy.

Stacja narciarska Winterpol Karpacz

Stacja narciarska Winterpol Karpacz

Stacja narciarska Winterpol Karpacz

Stacja narciarska Winterpol Karpacz

Winterpol Karpacz

2. Karpacz Ski Arena – Biały Jar

Karpacz Ski Arena – to przede wszystkim aż 9 kilometrów nartostrad, które charakteryzują się różnymi poziomami trudności. Na sam szczyt, na Kopę zawozi nas czteroosobowa kanapa, które na noc zjeżdżają do garaży, dzięki czemu nie są oszronione ani zaśnieżone. Kanapy wyposażone są w specjalne kosze przeznaczone na narty oraz snowboard. Wyciąg na Kopę działa cały sezon, z krótką przerwą na przegląd techniczny. Karpacz Ski Arena to łącznie pięć wyciągów oraz dwie krzesełkowe kolejki linowe. Wyciąg znajduje się przy ulicy Turystycznej 4.

3. Stok „Pod Wangiem” w Karpaczu

Stacja narciarska „Pod Wangiem” to stok o długości 400 metrów, jest oświetlony i sztucznie dośnieżany w sytuacji, gdy brakuje białego puchu. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia sprzętu, serwisu narciarskiego, pomocy instruktorów. Przy stacji narciarskiej znajduje się bezpłatny parking. Stacja narciarska „Pod Wangiem” znajduje się przy ulicy Szkolnej 5a.

Na stoku Winterpol w Karpaczu

Na stoku Winterpol w Karpaczu

4. Stok i wyciąg narciarski Karpatka

Karpatka to stok narciarski przy ulicy Myśliwskiej 3, zarówno dla narciarzy początkujących oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami. Na miejscu do dyspozycji są dwa wyciągi orczykowe, taśma dla początkujących oraz góra saneczkowa. Na stronie właściciela jest informacja, że wypożyczenie sanek jest w cenie karnetu. Stoki są oświetlane, dzięki czemu można pojeździć także po zmroku. Stok ma długość 350 metrów.

blank

5. Stok „Relaks”

Stok „Relaks” to miejsce, gdzie do dyspozycji mamy dwa wyciągi narciarskie, orczykowy dla bardziej zaawansowanych osób oraz taśmowy, dla tych którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem zimowym. Tuż przy stoku znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, ale także szkoła narciarska – zarówno dla starszych jak i młodszych. Stok „Relaks” znajduje się przy ulicy Obrońców Pokoju 4.

6. Stok „Lodowiec”

Stok „Lodowiec” znajduje się przy hotelu „Karkonosze”, jest to ulica Wolna 4. Znajdziemy tutaj wyciąg talerzykowy oraz stok o długości 200 metrów. Stok jest dośnieżany, miejsce idealne na pierwsze kroki na nartach, dla dorosłych oraz tych nieco młodszych. Znajduje się tutaj wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis oraz instruktorzy. Najmłodsi mogą pojeździć tutaj także na „Dętkach Kubusia”.

blank

Gdzie iść na stok i na sanki z dzieckiem w Karpaczu?

Góry saneczkowe dostępne  są przy wielu  stokach  narciarskich. W Karpaczu na sankach możemy pojeździć na stoku Karpatka, Lodowiec i  Żółwik z torem pontonowym.   Poza tym znajdują się dedykowane stoki narciarskie dla najmłodszych.

Stok „Bambino-Ski”

Stok „Bambino-Ski” idealny dla najmłodszych, znajduje się w samym centrum Karpacza. Stok jest łagodny i liczy 100 metrów. Wyposażony w wyciąg orczykowy oraz oświetlenie, dzięki czemu szusowanie po zmroku jest jak najbardziej możliwe. Stok znajduje się przy ulicy Parkowej 1.

Stok „Maciuś”

Stok „Maciuś” dla rodzin z dziećmi oraz dla najmłodszych. Miejsce znajduje się naprzeciwko głównego wejścia do hotelu Gołębiewski. Wyciąg ma nieco ponad 200 metrów. Na miejscu znajdziemy instruktorów oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Stok „Żółwik”

Stok „Żółwik” przy ulicy Szkolnej 7 to raj dla najmłodszych. Znajduje się tutaj taśmociąg, wyciąg orczykowy, ale także to co lubią najmłodsi czyli tor pontonowy oraz snowtubing. A oprócz tego serwis sprzętu narciarskiego, wypożyczalnia i szkoła narciarska.

blank

Gdzie smacznie zjeść w Karpaczu?

Po aktywnościach na śniegu warto wpaść na smaczne jedzenie z regionu do restauracji Sowiduch w Karpaczu. Przygotowywane tu dania są zgodne z tradycyjnymi przepisami. W menu restauracji znajdziecie kwaśnicę pasterską, placka pasterskiego, golonkę w piwie oraz inne potrawy z regionu. Lokal oferuje zróżnicowany wybór dań dla wielbicieli potraw mięsnych, wegeteriańskich,   a także  specjalne menu dla dzieci. Restauracja serwuje też doskonałe, lokalne piwo, które warzone jest w browarze Sowiduch.

 

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »