Odwiedzamy „Świat kolejek” w Karpaczu.

Co robić w górach, gdy wieje, pada deszcz, a na dodatek jesteśmy z dziećmi?  Jedną z propozycji jest  „Świat kolejek”  w Karpaczu. To doskonała rozrywka dla całej rodziny  — nie tylko dla miłośników pojazdów szynowych.

Co można robić w „Świecie kolejek”?

Karpacz to naprawdę miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, nawet w niepogodę można się tutaj dobrze bawić. I nie tylko najmłodsi, ale także osoby starsze. Jedną z takich atrakcji jest na pewno„Świat kolejek”. Miejsce znajduje się przy ulicy Karkonoskiej 32, prawie naprzeciwko szlaku, który prowadzi do Świątyni Wang.
Świat kolejek to znakomita atrakcja dla całych rodzin, zobaczymy tutaj nie tylko miniaturowy świat, gdzie nawet najmniejsze szczegóły są bardzo dobrze dopracowane, ale także spotkamy wielu bohaterów i bohaterek ze znanych bajek czy filmów. Miniaturowy świat kolejek sprawi na pewno największą radość miłośnikom kolei. Jest tutaj wiele pociągów przeniesionych z różnych światów takich jak: western czy lodowa kraina. Oprócz tego czeka na nas wiele atrakcji. Na sali znajdują się stanowiska do sterowania dźwigami, mostem zwodzonym, a także samymi ciuchciami. Można także pograć na tabletach w różne gry, a oprócz tego znajdziemy tutaj gogle VR, które pomogą przenieść nam się do wirtualnej rzeczywistości i… zjechać ekstremalną kolejką górską.
Świat Kolejek Karpacz

Świat kolejek w Karpaczu

Świat kolejek w Karpaczu

Świat kolejek w Karpaczu

Świat kolejek — cennik i godziny wejścia

„Świat kolejek” czynny jest 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 18:00.
Cena biletu normalnego wynosi 26 złotych a ulgowego 21 złotych. Nie dotyczy do dzieci poniżej 3 roku życia — one mają wstęp wolny. Rodziny z dziećmi mogą zakupić bilet rodziny w cenie 88 złotych.
Miniaturowa lokomotywa.

Miniaturowa lokomotywa.

Dworzec

Dworzec

Bajkowa Kraina Lodu

Bajkowa Kraina Lodu

Dworzec Główny

Dworzec Główny

Dworzec w Karpaczu

Dworzec w Karpaczu

Mysłakowice

Mysłakowice

Możesz zbudować własną kolejkę

Polecamy też odwiedzić to miejsce osobom, których pasją jest modelarstwo. Znajduje się tutaj sklep dla początkujących oraz zaawansowanych fanów składania i kolekcjonowania modeli. Jak na pewno się domyślacie, najwięcej modeli jest związanych z kolejnictwem.

Historia kolei w Karpaczu

W ramach ciekawostki związanej z kolejnictwem warto dodać, że obecnie trasa kolejowa z Jeleniej Góry do Karpacza jest odrestaurowywana i być może pod koniec 2023 roku zostanie uruchomiona. Pierwszy pociąg linii 340 (Mysłakowice – Karpacz) pojechał do Karpacza w roku 1895 i dojechał na ostatnią stację równo o godzinie 17:13, trasa miała 7 kilometrów. Dzięki temu miasto bardzo zyskało na popularności, ruch turystyczny kwitł, a miejscowość mogła się rozwijać. Oficjalnie trasa funkcjonowała do roku 2003, chociaż faktycznie ruch został zatrzymany już 3 lata wcześniej. Miejmy nadzieję, że kolej już wkrótce powróci w Karkonosze, i nie tylko do Karpacza, ale także do Kowar.
Co można robić w Karpaczu i okolicach gdy pada deszcz? Zobacz więcej atrakcji: Co robić w Karpaczu, gdy pada deszcz? Najciekawsze atrakcje Karpacza w deszcz

blank

Gdzie dobrze zjeść w Karpaczu?

Jeśli w trakcie pobytu w „Świecie kolejek”  nieco zgłodniałeś,  wpadnij na obiad do restauracji Sowiduch w Karpaczu. Restauracja mieści się w centrum Karpacza – niespełna 10 minut drogi samochodem od naszej atrakcji.  Oferuje przepyszne dania z sezonowych i lokalnych produktów oraz regionalne piwo. W menu znajdziemy wiele tradycyjnych potraw, w tym kwaśnicę pasterską,  placek pasterski i golonkę w piwie a także atrakcyjne dania dla dzieci.  Po smacznym posiłku nabierzesz sił do dalszego zwiedzania atrakcji Karkonoszy. 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »