Browar Sowiduch to nie tylko smaczne jedzenie oraz rzemieślnicze piwo, Browar Sowiduch to także spotkania z ciekawymi osobami. W ostatnią sobotę gościliśmy u siebie Sławka Gortycha.
Jak na pewno doskonale wiecie, ten młody człowiek zdobywa coraz większą sławę dzięki dwóm książkom jego autorstwa, których akcja dzieje się w Karkonoszach.
O czym przeczytasz w tym artykule?
„Schronisko, które przestało istnieć”
Pierwszy tom, czyli „Schronisko, które przestało istnieć” spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem wśród osób, które lubią i czytają kryminały. Akcja dzieje się głównie na Śnieżnych Kotłach, ale także w Jagniątkowie, Przesiece czy na Szrenicy, która góruje nad Szklarską Porębą.
W pierwszym tomie poznajemy Maksymiliana, który wybiera się właśnie w Karkonosze i na którego czeka sporo przygód. Wraz z Maksymilianem dowiadujemy się o historii Schroniska ks. Henryka, poznajemy zakamarki Domu Hauptmanna oraz schroniska, które niegdyś istniało nad Śnieżnymi Kotłami.
W książce przeszłość przeplata się z teraźniejszością, akcja rozgrywa się w 2004 roku, ale także cofamy się bardzo mocno w przeszłość, oprócz Maksymiliana, który jest głównym bohaterem powieści, poznajemy postaci historyczne takie jak: Gerhard Hauptmann, czy zbrodniarz wojenny Karl Hanke. Nie chcemy wam za dużo zdradzać, ale oprócz szybko rozwijającej się akcji można poznać historię, tego, co się działo tutaj pod koniec II wojny światowej. Karkonosze skrywają jeszcze naprawdę wiele tajemnic.
„Schronisko, które przetrwało”
Drugi tom książki, „Schronisko, które przetrwało” przenosi akcję do schroniska Odrodzenie znajdującego się na Przełęczy Karkonoskiej. I to właśnie w związku z promocją drugiej części książki Sławek pojawił się w naszym browarze. Bohaterką drugiej części jest Justyna, którą możecie pamiętać z tomu I. Justyna jest kierowniczką schroniska Odrodzenie. Wokół schroniska zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a dziewczyna zaczyna odkrywać mroczną przeszłość tego miejsca. Oprócz kontynuacji w czasie rzeczywistym jest także kontynuacja dziejąca się w przeszłości, dwie książki są połączone dwoma wątkami, dlatego ta część wciąga jeszcze bardziej. Zachęca do wędrówki i jeszcze dokładniejszego poznania miejsc, w których dzieje się akcja książki. Ptasie Skały, Sucha Góra, Szwedzkie Skały, udało Wam się kiedyś je odwiedzić?
Na spotkanie przyszło naprawdę dużo ludzi, było sporo pytań do autora, który żadnego pytania nie pozostawił bez odpowiedzi. Spotkanie autorskie zdominowały tematy bardzo ciekawe, bo związane z kulisami powstawania książki oraz przeszłością naszego województwa; jego wielokulturowego charakteru i wyjątkowych miejsc. Dodatkowo na miejscu można było nabyć piwo, które przygotował piwowar specjalnie na to spotkanie – nazywa się Odrodzenie! Jest to piwo limitowane, dojrzewa w beczce po bourbonie i w każdej chwili można je nabyć!
A Wy przeczytaliście już książkę?
Jak Wasze wrażenie?