Ptasi Park ZOObaczysko, czyli atrakcja dla młodszych i starszych

Jest takie miejsce w Sosnówce, gdzie rewelacyjnie spędzą czas zarówno młodsi, jak i starsi. Przy ulicy Karkonoskiej 28 a powstał Ptasi Park, pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych w Europie, gdzie ptaki latają w otwartej przestrzeni, bez żadnych ograniczeń.

ZOObaczysko to ogród o powierzchni 5000 m2 z dużą ilością krętych ścieżek, alejek, ogrodowymi szachami, labiryntem dla najmłodszych. Krajobraz miejscami przypomina domki z Shire, gdzie pomieszkiwali hobbici. W Ptasim Parku ponad 20 papug lata na wolności od rana do wieczora, na miejscu spotkać można także bażanty, piękne kurki ozdobne, kaczki biegusy, ale także ponad 17 królików – które mogą cieszyć się tak ogromnym terenem i biegać do woli.

Kolorowa ara

Kolorowa ara

Ptaki mają wiele przestrzeni dla siebie

Ptaki mają wiele przestrzeni dla siebie

Kogo zobaczysz w ZOObaczysku?

Spacerując po ZOObaczysku można natknąć się na uroczą papugę Arę, która lubi przycupnąć sobie na słonku i czekać na turystów, którym z wielką chęcią wskakuje na ręce, barki, głowę licząc na coś dobrego do jedzenia. Wchodząc do tego pięknego miejsca, można zakupić ziarno dla zwierzaków, które bardzo się o nie upominają. Oprócz kolorowej Ary we znaki mogą dać się nam nieco mniejsze papugi, które w dość nieoczekiwanym momencie lubią wylądować na naszych głowach! Większość zwierzaków jest mocno oswojona, dlatego z tak wielką chęcią łakną kontaktu z człowiekiem. Przez to także, że teren jest otwarty, mogą w każdej chwili odlecieć, nie są absolutnie do niczego zmuszane. Robią to, na co mają w danej chwili ochotę.

Papużki nie boją się przylatywać po ziarenka

Papużki nie boją się przylatywać po ziarenka

Kolorowa ara też się skusi na ziarenka

Kolorowa ara też się skusi na ziarenka

ZOObaczysko — atrakcja dla całej rodziny

Ptasi Park przeznaczony jest dla każdego, nie ma także żadnego limitu czasu – możemy spędzić w tym miejscu, tyle ile tylko chcemy. Odwiedziny ZOObaczyska to naprawdę świetna rozrywka dla całych rodzin. My byliśmy już tutaj dwa razy i nigdy nie był to zmarnowany czas, oprócz zwierzaków, które spacerują sobie wokół nas oraz latających i skrzeczących papug jest także sporo drapieżników, takich jak jastrzębie Harrisa, pustułki amerykańskie czy sowy śnieżne. Właściciele tego miejsca są niezwykle mili i z wielką chęcią odpowiadają na pytania dotyczące ZOObaczyska. Z tego, co udało nam się dowiedzieć – papugi, zanim zaczynają wolno latać po najbliższej okolicy, przechodzą małe szkolenie, dzięki czemu zawsze wiedzą, gdzie wrócić, ponieważ w ciągu dnia zdarza się, że można spotkać je poza Ptasim Parkiem. Ptasi Park otwarty jest od wiosny do jesieni.

Oswojone papużki nie boja się nikogo

Oswojone papużki nie boja się nikogo

Puchate zwierzaki też są

Puchate zwierzaki też są

Ile kosztuje wstęp do ZOObaczyska?

ZOObaczysko  otwarty jest w sezonie turystycznym od wiosny do jesieni.  Bilet nie ma limitu czasu,  dlatego możemy spędzić w gronie zwierząt i ptactwa tyle czasu ile tylko chcemy. Dodatkowo dzieci małe które nie ukończyły jeszcze 3 lat mają wstęp wolny.  Aktualny cennik nas biletów znajdziesz na stronie: Cennik biletów Zoobaczysko. ZOObaczysko to gwarancja świetnie spędzonego czasu!

Gdzie dobrze zjeść w Karpaczu?

Po czasie spędzonym na świeżym powietrzu z kolorową arą i jej przyjaciółkami wstąp na obiad do dobrej restauracji w Karpaczu. 
Jeśli jesteś amatorem tradycyjnej kuchni i smaków regionalnych, najlepszym wyborem będzie restauracja Sowiduch w Karpaczu. Tutaj możesz skosztować szerokiego wyboru tradycyjnych potraw z całego regionu m.in. pysznej kwaśnicy pasterskiej, placek pasterski i golonkę w piwie. Sowiduch ma również przygotowana smaczne menu dla dzieci. 

 

blank

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »