Co robić w Karpaczu, gdy pada deszcz? Najciekawsze atrakcje Karpacza w deszcz

Mówi się, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani ludzie. Sprawdza się to zwłaszcza w górach, gdzie aura potrafi zmienić się kilka razy w ciągu doby. Dlatego każdy, kto wybiera się w Karkonosze, i to niezależnie od pory roku, powinien być przygotowany na wszystko. Jeśli jednak masz już chwilowo dość górskich spacerów w wątpliwej pogodzie i chcesz przeczekać ulewę w przytulnym miejscu, spieszymy z pomocą.

Atrakcje Karpacza, które warto odwiedzić w deszcz, to propozycje dla dużych i małych turystów lubiących zabawę, aktywny wypoczynek i dobrą kuchnię. Wbrew pozorom możliwości masz całkiem sporo. Dziś podpowiadamy, co ciekawego można robić w Karpaczu, gdy pada deszcz.
 

Odwiedź Muzeum Zabawek i przenieś się w czasie 

Przygotowane przez miasto atrakcje turystyczne Karpacza dopasowane są do odwiedzających nasz region w każdym wieku. Dlatego w zależności od tego, z jaką grupą podróżujesz, z łatwością znajdziesz coś dla wszystkich. Możesz też oddalić się nieco od centrum i zwiedzić okoliczne miejscowości, oferujące równie sporo interesujących ciekawostek, na które warto przeznaczyć czas. 

Jeśli jednak wolisz zostać w Karpaczu (jak pada deszcz), masz do wyboru różne atrakcje, na przykład Miejskie Muzeum Zabawek. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym nie brakuje ciekawych eksponatów. Zachwycą one nie tylko najmłodszych, którzy mają okazję zobaczyć, czym bawiono się kiedyś w różnych zakątkach świata, lecz także dorosłych, mogących dzięki temu przenieść się do czasów swojej młodości. Kolekcja ta od lat zachwyca odwiedzających Karpacz, gdyż stanowi prywatną własność kolekcjonera, który wszystkie te, ponad 2 tys. eksponatów, zebrał sam. Ponieważ muzeum znajduje się w budynku dworca kolejowego, możesz też przy okazji zwiedzić zorganizowaną tu wystawę tematyczną, gdzie znajdziesz m.in. miniaturowe kolejki. 

Poznaj historię Karkonoszy 

Co jeszcze możesz zwiedzać w Karpaczu w deszczu? Coś dla wielbicieli nowszych technologii znajdzie się w Multimedialnym Muzeum Karkonoszy. Przechodząc przez dziewięć poukładanych chronologicznie sal poznasz historię naszych gór – od chwili powstania kontynentów. Spotkasz tu dinozaury, zobaczysz epokę lodowcową, aż dojdziesz do współczesności. Wszystko to w ekscytującej oprawie, która podoba się nawet najmłodszym. To idealne miejsce na niepogodę, które w przystępny sposób wyjaśnia skomplikowane zjawiska. Bo jak inaczej wytłumaczyć, skąd się wzięły góry? Dzięki technologii wykorzystującej sporych rozmiarów tablety wszystko zostało dokładnie pokazane. 

Snieżka szczyt w karkonoszach

Przejedź się wirtualną kolejką górską

Jednym z pomysłów na aktywne spędzenie czasu jest wizyta w „Świecie kolejek”. To wyborna atrakcja dla całych rodzin każdy znajdzie coś dla siebie — dzieci i rodzice.
„Świat kolejek” znajduje się przy ulicy Karkonoskiej 32, prawie naprzeciwko szlaku, który prowadzi do Świątyni Wang. Wewnątrz możemy nie tylko pooglądać różne modele kolejek w miniaturze, ale również sterować pociągami oraz dźwigami, czy przejechać się kolejką górską z goglami VR.  Czytaj więcej: Odwiedzamy „Świat kolejek” w Karpaczu.

Muzeum Ducha Gór i inne warte uwagi miejsca 

Karkonoskie Tajemnice to kolejna atrakcja dla tych odwiedzających Karpacz, którzy dotarli, gdy pada deszcz. Tutaj możesz poznać wszystkie krążące po okolicy legendy oraz poczuć klimat dawnych czasów. Nie zabrakło tutaj też nowoczesnych technologii, które pozwalają stworzyć magiczną atmosferę, byś jeszcze lepiej mógł poczuć siłę płynącą z gór i odkryć kim był Karkonosz. To jednak nie wyczerpuje jeszcze możliwości spędzania czasu w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Atrakcje, jakie oferuje Karpacz podczas deszczu, to także mniejsze muzea – interaktywna wystawa LEGO czy makieta Świat Kolejek. Nie zapominajmy o Muzeum Sportu i Turystyki, w którym można zobaczyć, jak rozwijały się dyscypliny sportów zimowych, które uprawia się w regionie. Sam budynek, będący domem przysłupowym z XVIII wieku także zasługuje na uwagę. Warto tu zajrzeć, by choć na chwilę zapomnieć o aurze na zewnątrz. 

Karpacz miasto turystyczne centrum

Jeszcze więcej wody 

Kapryśna pogoda może zniechęcać do spacerów, dlatego możesz też spokojnie zatrzymać się na dłużej w jednym miejscu. Dwa największe obiekty hotelowe w Karpaczu (Hotel Gołębiewski i Sandra SPA) oferują atrakcyjne kompleksy basenowe, które dostępne są także dla osób z zewnątrz. Dlatego skorzystaj z nich, jeśli nie masz już pomysłu na to, co zwiedzać w deszczu w Karpaczu. Pluskanie się w ciepłej wodzie jest o wiele przyjemniejsze, tak samo, jak przebywanie w saunie czy jacuzzi. Dzieci z pewnością docenią liczne zjeżdżalnie i dostępne zabawki. A gdy zmęczysz się tą aktywnością, z pewnością zechcesz zjeść coś dobrego. 

Hotel Gołębiewski basen w Karpaczu

Karpacz – restauracja idealna na każdą pogodę 

Atrakcje Karpacza na deszcz to jednak nie tylko muzea i baseny. To także smakowita kuchnia, która pozwoli zregenerować się i odzyskać siły. Gdy za oknem leje, możesz rozsiąść się wygodnie w restauracji w Karpaczu Sowiduch i rozkoszować się regionalnymi potrawami oraz wytwarzanym na miejscu piwem. Z łatwością znajdziesz tu smakowite kąski dla najmłodszych, by na koniec sięgnąć po słodki deser. 

Deser w Restauracji Sowiduch w Karpaczu

To jednak nie wszystko. Sam budynek i sala mają do zaoferowania wiele ciekawych rzeczy. To tutaj znajdują się bowiem płaskorzeźby prezentujące bogatą historię Karpacza i okolic. Najbardziej burzliwe okresy w dziejach zostały uwiecznione przez lokalnego artystę, by teraz każdy mógł nacieszyć oczy niezwykłymi pracami. Kopalnie uranu, legenda o Duchu Gór i wiele innych opowieści czeka tu na Ciebie. Przyjemne z pożytecznym w deszczowy dzień – to szansa na dogłębne odkrycie skarbów ukrytych w Karkonoszach. 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »