Kowary – atrakcje turystyczne, które warto zwiedzić

Przybywając do Karpacza i w Karkonosze, warto odwiedzić także okoliczne, zdecydowanie mniejsze miejscowości. Na szczególną uwagę zasługują historyczne Kowary, leżące w najbliższym sąsiedztwie miasta Ducha Góra. Atrakcje turystyczne, jakie mają do zaoferowania Kowary, z pewnością przypadną do gustu dużym i małym turystom, którzy chcą na chwilę odetchnąć od górskiego klimatu. Choć miejscowość wydaje się niepozorna, z łatwością odpoczniesz w niej od zgiełku. Zobacz, co czeka na Ciebie w tym miejscu.

blank

Gdzie leżą Kowary? 

Wiele osób odwiedzających Karkonosze nawet nie wie, gdzie leżą Kowary. A one znajdują się przecież w bliskim sąsiedztwie tych gór i Rudaw Janowickich, co czyni je ważnym puntem na mapie turystycznej regionu. To tutaj można się zregenerować i odpocząć od wyższych szczytów, przebywając wśród bogatej roślinności. Specyficzny mikroklimat sprawia, że turyści z Karpacza bardzo chętnie zapuszczają się w te zakątki. Tym bardziej, że oba miasta dzieli jedynie 7 km! Możesz stąd rozpocząć wędrówkę w wyższe partie lub skorzystać z tego, co czeka na Ciebie na miejscu. Kowary i okolice zadbały o wyjątkowe atrakcje, by jeszcze więcej osób zechciało poznać ten fantastyczny obszar. Zobacz, co warto zwiedzić, odwiedzając Kowary.

blank

Kowary – atrakcje turystyczne

Kowary, poza wyjątkowym klimatem, zadbały o różnorodne atrakcje, przyciągające turystów w te rejony. Dla niektórych wystarczającym argumentem będzie zieleń i przestrzeń wolna od tłumów, jednak to nie wszystko. Dorośli z pewnością docenią Sztolnie Kowary  – kopalnia Liczyrzepa i kopalnia Podgórze  , które pozwalają poczuć się jak górnik wydobywający uran i szlachetne kamienie. Bogata historia regionu czyni sztolnie w Kowarach ważnym punktem turystycznym. Warto tu przybyć zwłaszcza latem, kiedy temperatura na zewnątrz skłania do poszukiwania ochłody. Wewnątrz panuje bowiem chłód i wilgoć, jakiej próżno szukać gdzie indziej. 

Dorośli z pewnością docenią także niesamowite Muzeum Sentymentów. Dzięki wizycie w tym miejscu można znów na chwilę przenieść się do czasów PRL-u i przypomnieć sobie, jak się wtedy żyło. Chociaż to nie jest typowa atrakcja dla dzieci, Kowary umożliwiają zapoznanie najmłodszych z tym ważnym wycinkiem historii. W dobie laptopów i smartfonów, tamtejsze zdobycze techniki z pewnością zainteresują każdego.

blank

Kowary – atrakcje dla dzieci

Kowary przygotowały atrakcje także dla młodszych turystów. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach jest miejscem niezwykłym. Znajdują się tu najważniejsze punkty okolicy, w pomniejszonej wersji. Makieta wygląda naprawdę spektakularnie, zwłaszcza, że można swobodnie przechadzać się pomiędzy pałacami i klasztorami. Całość utrzymana jest w przyjemnym otoczeniu, co sprawia, że Kowary i Park Miniatur warto odwiedzić. I to o każdej porze roku, ponieważ zimą zwiedzanie odbywa się w przyjemnych wnętrzach dawnej hali. W sezonie letnim zaś Park Miniatur Kowary to także pałacowa bawialnia, pozwalająca dzieciom na prawdziwe szaleństwo. Wtedy rodzice mają chwilę wytchnienia, nie brakuje tu bowiem leżaków i parasoli.

blank

Kowary – gdzie zjeść? Restauracja w Karpaczu z regionalnym jedzeniem 

Każdy, kto odwiedzi Park Miniatur w Kowarach i inne okoliczne atrakcje, z pewnością w pewnym momencie poczuje głód. Zastanawiając się, gdzie zjeść, warto pożegnać już Kowary i udać się z powrotem do bardziej znanego i rozwiniętego turystycznie Karpacza. Restauracja Sowiduch jest bowiem doskonałym miejscem dla turystów, którzy pragną zjeść smaczny posiłek. Kuchnia staropolska przygotowywana jest tutaj z naturalnych składników dostępnych lokalnie. To czyni jedzenie w Karpaczu wyjątkowym i wartym skosztowania. Co ważne, Sowiduch w Karpaczu przygotowuje obiady dla całych rodzin, dlatego i najmłodsi będą zadowoleni. Warto wspomnieć, że sama restauracja oraz znajdujący się w niej browar są miejscem wartym odnotowania także ze względu na swój wystrój. To dodatkowa atrakcja na mapie, gdy zastanawiasz się, co warto zobaczyć odwiedzając Kowary i okolice. Na pewno nie będziesz zawiedziony. 

blank

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »