Karkonosze – szlaki, które warto wybrać. Poznaj polecane szlaki w Karkonoszach

Chodzenie po górach to niesamowite przeżycie i aktywność, którą polecamy każdemu. Aby robić to prawidłowo, przestrzegając obowiązujących zasad, konieczne jest korzystanie z wyznaczonych szlaków turystycznych. Karkonosze mają ich bardzo wiele, o zróżnicowanym stopniu trudności. Chcąc chronić przyrodę i nie ingerować w życie mieszkańców lasów niezbędne jest posługiwanie się mapą, która wskazuje aktualne szlaki. Karkonosze można zwiedzić wzdłuż i wszerz, za każdym razem korzystając z innych ścieżek. Zbaczanie z nich jest zabronione, dlatego czym prędzej zobacz polecane szlaki w Karkonoszach i udaj się na wędrówkę.  

 

Karkonosze – trasy piesze, które warto wybrać  

Ciekawe szlaki turystyczne w Karkonoszach to rozległa sieć dróg, przecinających się w wielu miejscach. Dzięki temu nawet zapalony miłośnik pieszych wędrówek odnajdzie trasy, którymi jeszcze nie szedł. Wśród nich są jednak i takie, które najczęściej stają się celem turystów, zwłaszcza tych sporadycznie odwiedzających nasze góry. Najpiękniejsze szlaki w Karkonoszach to m.in. te prowadzące: 

  • przez Kocioł Łomniczki na Śnieżkę,  
  • drogą Przyjaźni Polsko-Czeskiej,  
  • ścieżką nad Reglami,  
  • od Świątyni Wang na Śnieżkę,  
  • ze Śnieżki Czarnym Grzbietem. 

Aby bezpiecznie zwiedzać Karkonosze, przy szlakach można odczytać prognozowane czasy przejść. Wszystko po to, aby móc jak najdokładniej oszacować swoje możliwości i w odpowiednim momencie zawrócić. Chodzenie po zmroku czy w mało sprzyjających warunkach może się bowiem zakończyć tragedią, a w najlepszym wypadku wezwaniem ratowników GOPRu. 

 

Karkonosze – szlaki z dzieckiem. Łatwe szlaki dla dzieci  

Ze względu na dość łagodny charakter, Karkonosze to góry chętnie odwiedzane przez całe rodziny. Z łatwością znajdziesz tu całą masę szlaków przystosowanych nawet dla najmłodszych. Dzięki temu nie musisz rezygnować z aktywności, lecz możesz przemierzać karkonoskie szlaki z dzieckiem, nawet w wózku. Ponieważ dokładne oznaczenia określają czas niezbędny na pokonanie poszczególnych odcinków, masz szansę wybrać te łatwe szlaki w Karkonoszach. Wystarczy, że będziesz czytać drogowskazy i sugerować się mapą, a czekają Was fantastyczne przygody w niezwykłych okolicznościach przyrody. Karkonosze, oferując szlaki dla dzieci, stwarzają im szansę na pokochanie górskich wędrówek. Czy może być coś lepszego niż zarażenie pasją już w tak młodym wieku? 

Karkonosze – ciekawe szlaki turystyczne 

Wśród tych wszystkich dróg bardzo trudno wybrać te najciekawsze. Wszelkie rankingi są subiektywne i tylko samodzielne przemierzanie szlaków pozwoli Ci przygotować własną, dokładną listę. Nie mniej, to właśnie te popularne trasy piesze sprawiają, że Karkonosze są tak oblegane. I to o każdej porze roku. Jeśli zatrzymałeś się w Karpaczu i chcesz wyruszyć na najwyższy szczyt, zacznij wędrówkę przy Świątyni Wang. Po prawie trzech godzinach łagodnej wspinaczki niebieskim szlakiem i minięciu po drodze schronisk: Samotni, Strzechy Akademickiej i Domu Śląskiego, znajdziesz na Śnieżce. Trasa ta, choć zajmie cały dzień, jest łatwa i dedykowana także dzieciom. Liczne postoje pozwolą każdemu zregenerować się przed dalszą wędrówką.  

Wracając warto pójść żółtym szlakiem, mijając po drodze słynne skały: Słonecznik i Pielgrzymy. To także szansa, by z góry podziwiać Mały i Wielki Staw. Alternatywą, która także doprowadzi Cię do Karpacza, jest dwugodzinna trasa Czarnym Grzbietem, przez Czarną Kopę i czeskie schronisko Jelenka. Zejście od Sowiej Przełęczy jest dość strome, jednak bardzo widowiskowe. To także dodatkowa atrakcja dla szybko nudzących się dzieci. 

Karpacz – restauracje z lokalnymi przysmakami  

Gdy już zejdziesz trochę te łatwe szlaki w Karkonoszach, warto odpocząć przy dobrym posiłku. Ten otrzymasz w restauracji w Karpaczu Sowiduch. Bogata karta pozwoli znaleźć smakowite kąski także dla Twoich dzieci. Kucharze przygotowują wszystkie dania ze świeżych, lokalnych składników, mając na względzie sezonowość artykułów. A do posiłku warto zamówić kufel smakowitego piwa, które warzone jest na miejscu. Jesteśmy przekonani, że Sowiduch znajdzie się na trasie Twoich kolejnych wędrówek po Karkonoszach. 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »