Karkonosze – szlaki, które warto wybrać. Poznaj polecane szlaki w Karkonoszach

Chodzenie po górach to niesamowite przeżycie i aktywność, którą polecamy każdemu. Aby robić to prawidłowo, przestrzegając obowiązujących zasad, konieczne jest korzystanie z wyznaczonych szlaków turystycznych. Karkonosze mają ich bardzo wiele, o zróżnicowanym stopniu trudności. Chcąc chronić przyrodę i nie ingerować w życie mieszkańców lasów niezbędne jest posługiwanie się mapą, która wskazuje aktualne szlaki. Karkonosze można zwiedzić wzdłuż i wszerz, za każdym razem korzystając z innych ścieżek. Zbaczanie z nich jest zabronione, dlatego czym prędzej zobacz polecane szlaki w Karkonoszach i udaj się na wędrówkę.  

 

Karkonosze – trasy piesze, które warto wybrać  

Ciekawe szlaki turystyczne w Karkonoszach to rozległa sieć dróg, przecinających się w wielu miejscach. Dzięki temu nawet zapalony miłośnik pieszych wędrówek odnajdzie trasy, którymi jeszcze nie szedł. Wśród nich są jednak i takie, które najczęściej stają się celem turystów, zwłaszcza tych sporadycznie odwiedzających nasze góry. Najpiękniejsze szlaki w Karkonoszach to m.in. te prowadzące: 

  • przez Kocioł Łomniczki na Śnieżkę,  
  • drogą Przyjaźni Polsko-Czeskiej,  
  • ścieżką nad Reglami,  
  • od Świątyni Wang na Śnieżkę,  
  • ze Śnieżki Czarnym Grzbietem. 

blank

Aby bezpiecznie zwiedzać Karkonosze, przy szlakach można odczytać prognozowane czasy przejść. Wszystko po to, aby móc jak najdokładniej oszacować swoje możliwości i w odpowiednim momencie zawrócić. Chodzenie po zmroku czy w mało sprzyjających warunkach może się bowiem zakończyć tragedią, a w najlepszym wypadku wezwaniem ratowników GOPRu. 

 

Karkonosze – szlaki z dzieckiem. Łatwe szlaki dla dzieci  

Ze względu na dość łagodny charakter, Karkonosze to góry chętnie odwiedzane przez całe rodziny. Z łatwością znajdziesz tu całą masę szlaków przystosowanych nawet dla najmłodszych. Dzięki temu nie musisz rezygnować z aktywności, lecz możesz przemierzać karkonoskie szlaki z dzieckiem, nawet w wózku. Ponieważ dokładne oznaczenia określają czas niezbędny na pokonanie poszczególnych odcinków, masz szansę wybrać te łatwe szlaki w Karkonoszach. Wystarczy, że będziesz czytać drogowskazy i sugerować się mapą, a czekają Was fantastyczne przygody w niezwykłych okolicznościach przyrody. Karkonosze, oferując szlaki dla dzieci, stwarzają im szansę na pokochanie górskich wędrówek. Czy może być coś lepszego niż zarażenie pasją już w tak młodym wieku? 

blank

Karkonosze – ciekawe szlaki turystyczne 

Wśród tych wszystkich dróg bardzo trudno wybrać te najciekawsze. Wszelkie rankingi są subiektywne i tylko samodzielne przemierzanie szlaków pozwoli Ci przygotować własną, dokładną listę. Nie mniej, to właśnie te popularne trasy piesze sprawiają, że Karkonosze są tak oblegane. I to o każdej porze roku. Jeśli zatrzymałeś się w Karpaczu i chcesz wyruszyć na najwyższy szczyt, zacznij wędrówkę przy Świątyni Wang. Po prawie trzech godzinach łagodnej wspinaczki niebieskim szlakiem i minięciu po drodze schronisk: Samotni, Strzechy Akademickiej i Domu Śląskiego, znajdziesz na Śnieżce. Trasa ta, choć zajmie cały dzień, jest łatwa i dedykowana także dzieciom. Liczne postoje pozwolą każdemu zregenerować się przed dalszą wędrówką.  

Szukasz najlepszej trasy na Śnieżkę z Karpacza? Przeczytaj nasz artykuł, w którym prezentujemy najpopularniejsze szlaki wiodące na szczyt! Dowiedz się, jakie wejście na Śnieżkę wybrać, aby dotrzeć szybko, bezpiecznie i wygodnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę szlaków, które doskonale sprawdzą się na każdą wyprawę!

blank

Wracając warto pójść żółtym szlakiem, mijając po drodze słynne skały: Słonecznik i Pielgrzymy. To także szansa, by z góry podziwiać Mały i Wielki Staw. Alternatywą, która także doprowadzi Cię do Karpacza, jest dwugodzinna trasa Czarnym Grzbietem, przez Czarną Kopę i czeskie schronisko Jelenka. Zejście od Sowiej Przełęczy jest dość strome, jednak bardzo widowiskowe. To także dodatkowa atrakcja dla szybko nudzących się dzieci. 

Karpacz – restauracje z lokalnymi przysmakami  

Gdy już zejdziesz trochę te łatwe szlaki w Karkonoszach, warto odpocząć przy dobrym posiłku. Ten otrzymasz w restauracji w Karpaczu Sowiduch. Bogata karta pozwoli znaleźć smakowite kąski także dla Twoich dzieci. Kucharze przygotowują wszystkie dania ze świeżych, lokalnych składników, mając na względzie sezonowość artykułów. A do posiłku warto zamówić kufel smakowitego piwa, które warzone jest na miejscu. Jesteśmy przekonani, że Sowiduch znajdzie się na trasie Twoich kolejnych wędrówek po Karkonoszach. 

blank

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »