Karpacz – jedzenie dla dzieci i atrakcje dla najmłodszych

Karkonosze to świetne miejsce do wypoczynku osób dorosłych, jak i rodzin z dziećmi. Dla każdego turystę czeka mnóstwo niezwykle ciekawych atrakcji. Po powrocie z wycieczki górskiej oczywiście wszystkim będzie towarzyszyć głód. Pojawia się wówczas pytanie, która restauracja Karpacz podaje smaczne i zdrowe jedzenie, w tym również dla dzieci? Znamy odpowiedź na to pytanie!

Atrakcje dla dzieci w Karpaczu i okolicach

Karpacz i otaczające go Karkonosze dostarczają wielu wrażeń.  Muzeum sportu i turystyki, muzeum zabawek, historyczny park miniatur – to jedne z najbardziej znanych atrakcji. Przy sprzyjającej pogodzie, warto oczywiście zażyć nieco ruchu i pójść na spacer. Wspaniałych i łatwo dostępnych miejsc również tu nie brakuje. Karpacz atrakcje górskie to m.in. Krucze Skały, Skałki na Karpatce, a także Zapora na Łomnicy. Każde z wyżej wymienionych miejsc pozwala zagospodarować czas na kilka dobrych godzin. Po powrocie z wycieczki warto poszukać miejsca,  które serwuje dobre jedzenie w Karpaczu, czyli restauracji Sowiduch. 

Dowiedz się więcej o tym, jakie atrakcje dla dzieci oferuje Karpacz.

blank

Sowiduch – dobre jedzenie Karpacz, również dla dzieci

Nasze menu zostało skomponowane z uwzględnieniem potrzeb i upodobań kulinarnych najmłodszych gości. Przygotowaliśmy propozycje potraw specjalnie zbilansowanych pod kątem wieku, jak i zapotrzebowania kalorycznego. Rzecz jasna, pamiętamy również o atrakcyjnej formie podania naszego jedzenia dla dzieci, tak aby sam wygląd potraw zachęcał do ich zjedzenia. Co restauracja Sowiduch z Karpacza oferuje swoim małym gościom?

 

blank

 

  • Rosół z makaronem bez zielonego – tradycyjny polski rosół drobiowy, to jedna z najbezpieczniejszych zup dla dzieci. Oczywiście pod warunkiem, że nie pływa w niej nic zielonego. Czytaj: pietruszka. Dokładnie taki „czysty” rosół podajemy naszym małym, wymagającym gościom. Aby był to jeden z najsmaczniejszych rosołów, które jedli w swoim życiu, jest on oczywiście wolno gotowany. Dzięki temu zachowuje swoją esencjonalną, a zarazem delikatną formę.
  • Zupa pomidorowa – dzieci kochają zupy pomidorowe. Naszą polubią jeszcze bardziej. Dlaczego? Cały sekret naszych zup to ich konsystencja i baza. Gęsta zupa krem jest bardzo sycąca i aromatyczna. Przygotowujemy ją nie na przecierze lub koncentracie pomidorowym, ale na świeżo przetartych pomidorach. To właśnie dzięki temu można poczuć ich prawdziwy smak, trudny do uzyskania w innych recepturach.
  • Spaghetti bolognese – prawilna 250 gramowa porcja makaronu spaghetti, doprawiona gęstym i smacznym sosem bolognese. Jest to danie bardzo sycące i uwielbiane przez dzieci. Nie tylko za walory smakowe, ale również wyzwanie, którym jest samo zjedzenie długich makaronowych nici, bez ubrudzenia swojej brody lub ubrania.
  • Klasyczne pierogi z łagodnym nadzieniem i śmietaną – polskie pierogi kochają dorośli i dzieci. Nie dziwimy się temu, ponieważ my również za nimi przepadamy. Pierogi w odmianie dla dzieci to pierogi ruskie z delikatniejszym nadzieniem. Nieco słabiej przyprawione pieprzem, aby były łagodniejsze dla wrażliwych na bodźce smakowe podniebień dzieci. Podawane z wiejską śmietaną, są naprawdę nie lada rarytasem w naszej ofercie.
  • Nuggetsy – czyli po naszemu panierowane polędwiczki z kurczaka, podawane z chrupiącymi frytkami i ketchupem. Danie bezpieczne, smaczne i uwielbiane przez dzieci, młodzież i dorosłych. Widząc, że rodzice zamawiają dziecku nuggetsy, dobrze wiemy że na jednej porcji się to nie skończy 🙂

Jakie jedzenie serwuje się w Sowimduchu? Sprawdź menu restauracji.

 

blank

 

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »